18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Plastik" kluczem do autobusu, tramwaju, kina i muzeum?

(gaz)
sxc.hu
Bydgoska Karta Miejska, to plastikowa karta, podobna do karty bankomatowej, z imieniem, nazwiskiem i zdjęciem właściciela. Dostaniemy ją w jednym z dziesięciu punktów rozsianych na terenie całego miasta, w których dodatkowo będziemy mogli zrobić niezbędne zdjęcie. Na początek system, który ruszy 20 września, ma wprowadzić rewolucyjne zmiany w komunikacji miejskiej. Na pewno zlikwiduje kolejki po znaczki, które co miesiąc ustawiają się przed kasami Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Najpóźniej do końca tego roku Bydgoska Karta Miejska zastąpi tekturowe bilety okresowe - 14-dniowe i miesięczne. W przyszłości jej funkcja ma zostać rozszerzona o zakup przejazdów jednorazowych. Dzięki BKM będzie można dokładnie przeanalizować trasy, którymi podróżują bydgoszczanie. Wiedza na ten temat ma ułatwić planowanie kursów poszczególnych linii komunikacji miejskiej.
Bydgoska Karta Miejska, to tylko część systemu, który tworzyć będą: specjalna strona internetowa, ponad 30 terminali z możliwością doładowania kont na kartach (znajdziemy je w kioskach i salonikach prasowych), a od 1 listopada br. 10 wolnostojących automatów. Ich funkcja będzie zbliżona do kioskowych terminali, ale dodatkowo kupimy w nich bilety jednorazowe, a za transakcję zapłacimy zarówno gotówką, jak i zwykłą kartą płatniczą. W ostatni, widoczny element systemu, czyli elektroniczne czytniki zbliżeniowe, zostaną wyposażeni kontrolerzy.
Na początku działania systemu karty będą wydawane od ręki. Potem, z uwagi na wzrost zainteresowania nimi - czas oczekiwania na gotowy plastik może się wtedy wydłużyć nawet do dwóch, trzech dni. Kartę warto wyrobić sobie wcześniej z przynajmniej jeszcze jednego powodu. Według zapowiedzi przedstawicieli Mennicy Polskiej pierwsze 100 tysięcy sztuk zostanie wydanych za darmo. Dopiero po wyczerpaniu tej puli plastiki będą płatne. O tych kosztach dowiemy się jednak dopiero 20 września.
Obsługa kart jest prosta i nie sprawi większych problemów. Dzięki karcie będziemy wkrótce wchodzić do bydgoskich kin i muzeów.
Automaty ustawione zostaną: ulica Jagiellońska (przy dworcu PKS); przejście pod rondem Jagiellonów; Plac Teatralny (przy przystanku T); Nowy Rynek (przy sądach); Plac Kościeleckich (przy przystankach A); ulica Szarych Szeregów (przy przystanku T); rondo Toruńskie (przy przystanku T); róg Fabrycznej i Fordońskiej (przy Galerii Pomorskiej); róg Twardzickiego i Skarżyńskiego w Fordonie,; Rondo Grunwaldzkie (obok przystanków A, przy Zespole Szkół Mechanicznych). Dodatkowo karty doładowywać, a tym samym kupować bilety, będzie można w około 30 kioskach z prasą zlokalizowanych na terenie całego miasta oraz w kasach Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przy ul. Toruńskiej 174a, Konfederatów Barskich 7 i Zygmunta Augusta 10.
W dalszej kolejności możliwości doładowywania kart pojawi się w gminach ościennych - m.in. w Solcu Kujawskim, Koronowie czy Białych Błotach.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: "Plastik" kluczem do autobusu, tramwaju, kina i muzeum? - Kujawsko-Pomorskie Nasze Miasto

Wróć na kujawskopomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto