(© Wojtek Szabelski_Freepress.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Piotr Kosmala i Leszek Szyszkowski, którzy prowadzić będą reprezentację narodową Polski w 68. Tour de Pologne UCI World Tour zdecydowali się na zmianę wcześniej awizowanego składu. W miejsce Jarosława Kowalczyka, wskoczył ścigający się na co dzień we Francji, Adrian Kurek.

Adrian Kurek to 23-letni zawodnik, który w ostatnich latach ściga się głównie na francuskich szosach. W Polsce widzimy go głównie w czerwcu, gdy przyjeżdża wziąć udział w krajowym czempionacie. W tym roku wygrał jeden z etapów Tour de Gironde, był 4. w Małopolskim Wyścigu Górskim, a przed kilkoma dniami triumfował w klasyku Trophee des Champions.

- Adrian jest młodym, ambitnym zawodnikiem. Od początku powtarzaliśmy, że kadra nie jest dla nikogo zamknięta, a wyniki Adriana w ostatnim czasie przekonały nas do tego, aby na niego postawić. Jestem przekonany, że wykorzysta szansę i pokaże się w Tour de Pologne z jak najlepszej strony - powiedział Piotr Kosmala.

Zobacz NAJLEPSZY SERWIS o 68. Tour de Pologne


Radości z możliwości startu w naszym narodowym Tourze nie krył również sam zainteresowany. - Powołanie do kadry to dla mnie spełnienie marzeń oraz nagroda za lata wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Po moim ostatnim zwycięstwie skontaktował się do mnie selekcjoner Piotr Kosmala oferując możliwość startu w Tour de Pologne. Cieszę się, że zostałem zauważony. Forma jest dobra, więc trzeba będzie to w pełni wykorzystać.

Wygraj perłowy weekend w Hotelu Astor w Jastrzębiej GórzeSkype Redakcji Czatuj ze mną


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!