18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Adoptuj Pszczołę za 2 zł - crowdfunding Greenpeace jeszcze tylko kilka dni

inf.prasowaZaktualizowano 
Adoptuj Pszczołę za 2 zł - crowdfunding Greenpeace jeszcze tylko kilka dni materiały promocyjne
Polacy nie lubią się angażować? Nieprawda! W jednej akcji sympatycy Greenpeace zebrali ponad 60 tysięcy złotych, żeby pomóc pszczołom i dzikim owadom zapylającym. A to jeszcze nie koniec! Do końca akcji zostało 5 dni i niemal 15.000 złotych do sukcesu.

www.adoptujpszczole.pl

Pszczoły i dzikie zapylacze pracują od setek, a wręcz tysięcy lat, żeby na nasze stoły trafiało jedzenie – bez ich zapylania musielibyśmy zrezygnować z prawie jednej trzeciej pokarmów. Począwszy od pomidorów, jabłek, gruszek, przez marchewki, selery, aż po soję, rzepak i… migdały. Greenpeace postanowił się tym pracusiom odwdzięczyć i zbudować w całej Polsce 100 specjalnych konstrukcji, zwanych hotelami, w których zapylacze znajdą schronienie, miejsce do odpoczynku i miłości (czyli rozmnażania).

Każdy z takich hoteli to koszt około 800 złotych. Mało, ale gdy hoteli ma być 100, suma robi się poważna. To jednak nie zraziło ani Greenpeace, ani ich sympatyków, którzy wspólnie w ramach akcji „Adoptuj pszczołę” zebrali w niecały miesiąc pieniądze na sfinansowanie 80 takich konstrukcji.

Akcja jest bardzo prosta – na stronie www.adoptujpszczole.pl za 2 złote każdy może adoptować jedną pszczołę. Każde 400 adoptowanych pszczół to jeden sfinansowany hotel. Dodatkową atrakcją akcji jest rysunek legendy polskiego komiksu, Tadeusza Baranowskiego (autora „Antresolki Profesorka Nerwosolka”, czy „Skąd się bierze woda sodowa”), który odsłaniany jest wraz z kolejnymi sfinansowanymi hotelami i którego oryginał wkrótce będzie można zdobyć na własność.

„Ta innowacyjna forma zbiórki pieniędzy on-line ma za zadanie nie tylko zebranie funduszy, ale także zaangażowanie jak największej liczby osób w pomoc owadom, które tej pomocy potrzebują. To też pierwsza tego typu akcja Greenpeace w Polsce. „Adoptuj Pszczołę” wzorowano na innych projektach crowdfundingowych, staraliśmy się jednak wprowadzić elementy, które zmieniają cały proces w wielką pszczelą, online'ową zabawę”, mówi Katarzyna Jagiełło, koordynatorka kampanii “Zrównoważone Rolnictwo” w polskim Greenpeace.

Pierwszy hotel już stanął w Warszawie na Polu Mokotowskim. Następne pojawią się w polskich miastach już na wiosnę 2014. Ile ich będzie – to zależy tylko ludzi, którzy chcą odwdzięczyć się owadom za ich ciężką pracę.

www.adoptujpszczole.pl

Adoptuj Pszczołę za 2 zł - crowdfunding Greenpeace jeszcze tylko kilka dni

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2013.10.11 12:39:28

JEDNO JEST PEWNE , KIEDY PSZCZOŁY WYGINĄ -WYGINIE LUDZKOŚĆ-PRZY PESTYCYDACH I OPRYSKACH PSZCZOŁY NIE MAJA SZANS PRZEŻYCIA.CORAZ WIĘCEJ JEST ZABRONIONYCH CHEMICZNYCH MIESZANEK DO OPRYSKÓW ZE WZGLĘDU NA CORAZ WIĘKSZE ZAGROŻENIE DLA PSZCZÓŁ. BRAK ZAPYLNIA ROŚLIN TO BRAK LUDNOŚCI NA ZIEMI.

2013.10.06 21:07:42

Do adopcji wójt zapylacz;

http://www.szkoladabki.cba.pl/

2013.10.06 19:55:34

STOP ORGANIZACJOM- FAŁSZYWYM RZECZNIKOM

Wszystkie: Greenpeace, EKO-UNIA= Zieloni 2004= sydowska Krytyka Polityczna (co nasłała bojówki na Polaków), Centrum Zrównoważonego Rozwoju z Łodzi, Instytut Obywatelski z Łodzi... wszystkie Partie Zielonych w Europie jako wspirani przez lobby koncernów asekurując slużą realizują podstepną , ludobójcza , depopulacyjna Agende 21 ....

Zostali zdemaskowani....

NIE DAJMY SIĘ NABIERAĆ NA ICH GIERKI !!!!

FAŁSZYWI RZECZNICY NARODU POLSKIEGO i fałszywi obrońcy życia !!!

2013.10.06 19:34:17

Hipokryzja tych pseudoekologów poraża

2013.10.06 14:11:29

Nienawidzę współczesnych ekologów!

2013.10.05 16:16:50

Nie rozumiem dla czego pisza o takich bzdurach i nic nie ma na temat Marszu Równoćci który dzisiaj się odbywał we Wrocławiu?

2013.10.04 10:42:35

lol

2013.10.03 22:29:31

Chcesz wesprzeć prawdziwe Pszczoły, adoptuj wójta gminy. Szczegóły; http://www.szkoladabki.cba.pl/

2013.10.03 21:35:18

Kto minusuje ??? EKOLODZY z Greenpeace i innych i ich przyjaciele wspierani przez koncerny i ich depopulacyjną "AGENDĘ 21" !

Słusznie apelujmy tez do Greenpeace i innych i ich rzeczników wspieranych przez koncerny i ich depopulacyjną "AGENDĘ 21":



Apelujemy o podjęcie natychmiastowych działań w obronie życia ludzkiego i przyszłości życia na Naszej Planecie. Tak jak zdecydowaliście o życiu pszczół pod presją ok. 2,6 mln głosów obywateli, tak teraz, niezależnie od ilości podpisów pod petycjami, ponownie stańcie, tym razem po stronie życia człowieka, które nie powinno być mniej ważne niż pszczół.



Uznajcie, że głos 2,6 miliona obywateli to równocześnie głos SOS za życiem człowieka, który w swej szlachetności broni życia pszczół a w domyśle własnego życia i przyszłych pokoleń ludzi.



Nie skazujcie na śmierć nas, naszych dzieci i następnych pokoleń ale i nie skazujcie również siebie i swoich rodzin.

2013.10.03 15:53:57

http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze

Histeria klimatyczna z ociepleniem zdemaskowana i jest klęską jej twórców !



Czas już zatrzymać tę głupotę. A żeby panu pomóc: oto jest fotografia NASA z sierpnia zeszłego roku, przedstawiająca północną pokrywę lodową; a oto fotografia NASA z tego roku, pokazujaca pokrywę lodową. Powiększyła się o 60% w ciągu jednego roku. Czołowi amerykańscy naukowcy mówią teraz, że wkraczamy w okres od 15 do 30 lat globalnego oziębienia. Możliwe, że popełniliśmy jeden z największych, najgłupszych zbiorowych błędów w historii, przejmujac się tak bardzo globalnym ociepleniem.

Nigel Farage: Największa zbiorowa głupota w historii



http://www.youtube.com/watch?v=qmYS-8zJK1w&feature=share

2013.10.03 15:51:23

Zawyżone normy w Polsce na obecność trucizn w wodzie, jak też brak badań wody pitnej pod kątem toksykologicznym, powinno być sygnałem ostrzegawczym i wezwaniem do natychmiastowych zmian w polityce energetycznej, do której nawołujemy Komisję Europejską i Parlament Europejski.



Apelujemy o podjęcie natychmiastowych działań w obronie życia ludzkiego i przyszłości życia na Naszej Planecie. Tak jak zdecydowaliście o życiu pszczół pod presją ok. 2,6 mln głosów obywateli, tak teraz, niezależnie od ilości podpisów pod petycjami, ponownie stańcie, tym razem po stronie życia człowieka, które nie powinno być mniej ważne niż pszczół.



Uznajcie, że głos 2,6 miliona obywateli to równocześnie głos SOS za życiem człowieka, który w swej szlachetności broni życia pszczół a w domyśle własnego życia i przyszłych pokoleń ludzi.



Nie skazujcie na śmierć nas, naszych dzieci i następnych pokoleń ale i nie skazujcie również siebie i swoich rodzin.

2013.10.03 15:49:56

doskonale zdajecie sobie sprawę z zagrożeń dla istnienia Naszej Planety na wskutek niemożliwej do powstrzymania emisji metanu, tlenku węgla i innych toksycznych substancji do atmosfery na wskutek odwiertów węglowodorów a jednak nie macie dość odwagi by podjąć stanowcze i szybkie działania w celu wprowadzenia zakazów w całej Unii Europejskiej, tak jak w przypadku zakazu zabójczych dla pszczół pestycydów.



Branie pod uwagę sondaży opinii publicznej w kwestii skomplikowanych i trudnych tematów jak technologia hydroszczelinowania czy CCS, to stawianie obywateli przed wyborem między życiem a śmiercią. Przy tym wykorzystuje się nieświadomość obywateli Europy w kwestii faktycznych zagrożeń, z wszelkimi ich aspektami i skutkami a przy jednoczesnym finansowym wsparciu z funduszy Unii Europejskiej propagandy koncernów, wspieranych przez polityków i media a nawet z udziałem Kościoła Katolickiego tak jak ma to miejsce w Polsce. linkdo artykułu z wybrcza biz. Kosciół bedzie nauczał o gazie łupkowtym



2013.10.03 15:47:07

spod http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze



Apelujemy o podjęcie natychmiastowych działań w obronie życia ludzkiego i przyszłości życia na Naszej Planecie. Tak jak zdecydowaliście o życiu pszczół pod presją ok. 2,6 mln głosów obywateli, tak teraz, niezależnie od ilości podpisów pod petycjami, ponownie stańcie, tym razem po stronie życia człowieka, które nie powinno być mniej ważne niż pszczół.



Martin Schulz

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Eurodeputowani Parlamentu Europejskiego

Jose Manuel Barroso

Przewodniczący Komisji Europejskiej

Janez Potočnik

Komisarz Unijny d/s Środowiska



Komisarze Komisji Europejskiej

....



Naszym obowiązkiem i prawem było poinformowanie społeczeństwa w Polsce, okłamywanego przez władze wszelkich szczebli i media, o przebiegu debaty na warsztatach w sprawie gazu łupkowego. Jako jedyne reprezentantki Narodu Polskiego na tym forum Parlamentu Europejskiego, miałyśmy okazję naocznie doświadczyć

jak gorączka gazowa ogarnęła wszystkich europosłów z Polski oraz ich eksperta w osobie prof. Stanisława Nagy, którzy dla złudnych celów rzekomej niezależności energetycznej gotowi są zamienić nasz kraj, o gęstym zaludnieniu i o jednych z najniższych zasobów wodnych na świecie, na jedno wielkie pole wydobywcze bogactw naturalnych, w imię interesów globalnych koncernów wydobywczych....



2013.10.03 15:31:49

Kilkanaście tysięcy starych, porzuconych na pastwę losu, pękających odwiertów w Polsce a przy tym brak sposobu na odwrócenie szkód, powinno być dla Szanownych Państwa alarmującym sygnałem do wprowadzenia zakazu wydobywania nie tylko gazu łupkowego ale wykonywania wszelkich odwiertów a także budowy kopalni odkrywkowych węgla brunatnego, gdzie w początkowej fazie wykonuje się odwierty na wszystkie bogactwa naturalne.



Upominamy się po raz kolejny o ratunek dla całej planety poprzez zakazy dalszej penetracji struktur geologicznych, podziurawionych ponad wszelką miarę. Ponad 2 miliony odwiertów groźi apokaliptycznymi zapadliskami. /www.youtube.com/watch?v=CqIWTQas0jw



Nakazem chwili i szansą na uratowanie życia na Ziemi jest przejęcie majątków koncernów wydobywczych na poczet wyrządzonych szkód jak też jako zabezpieczenie nieuniknionych następstw ich zgubnej działalności.



Z poważaniem

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU



Łowicz, 08.09.2013r.

2013.10.03 15:28:44

Protestujemy przeciwko takiej postawie pana K.Taylora i tych którzy to akceptują. Jest to tym bardziej naganne i zasługujące na napiętnowanie, że jesienią 2012r. pan K.Taylor proponował



nam wspólną wizytację odwiertów w okolicy Kutna i Łowicza. Z tego wynika że pan Taylor dał się zwieść Panu Krydzie, wytypowanemu przez rząd do odwlekania wizytacji i skierownia jej na inne tory.



Nadmieniamy, że Marek Kryda nie jest jedynym, który działa tak podstępnie w imieniu okupacyjnych władz w Polsce. Na podobnych, złudnych zasadach działają wszystkie inne organizacje finansowane przez rząd jak też ze środków unijnych:



EKO/UNIA, Zieloni 2004 (R. Gawlik) Instytut na Rzecz Ekorozwoju ( A. Kassenberg), Centrum Zrównoważonego Rozwoju w Łodzi (T.Adamska, Z. Tynenski) oraz organizacje ekologiczne finansowane przez koncerny wydobywcze:



GREENINGS POLAND z Poznania , Greenpeace Polska.



Najwyższy czas skończyć z kłamstwami , manipulacjami i ograniczaniem problemu tylko do gazu łupkowego, co już wielokrotnie podkreślałyśmy w naszych wystąpieniach do instytucji unijnych, zwłaszcza że od wielu lat na masową skalę wydobywa się w Polsce ropę i gaz ziemny konwencjonalny z użyciem materiałów wybuchowych i toksycznych mieszanek.



www.ekonomia.rp.pl/artykul/1034162.html “ Ruszyło największe wydobycie ropy i gazu w Polsce”



2013.10.03 15:26:00

Media w Polsce milczą na temat naszej działalności i co najdziwniejsze Polska Agencja Prasowa nawet nie wspomiała o 2 godzinnym spotkaniu delegacji Komisji Petycji w sprawie gazu łupkowego z naszym udziałem a obszernie rozpisywała się o spotkaniach na temat kopalni odkrywkowych węgla brunatnego.



Nie informowanie polskiego społeczeństwa o naszej działalności jako petycjonariuszek przeciwko lobby wydobywczemu i uzurpatorskim władzom okupacyjnym w Polsce jest jawnym działaniem na szkodę Narodu Polskiego i pogwałceniem Konwencji z Aarhus jak też złamaniem naszych praw, tym bardziej że działamy społecznie za własne, skromne fundusze.



Niedopuszczalna jest sytuacja gdy naszą rolę bezprawnie przejmuje uzurpator Marek Kryda, przedstawiciel okupacyjnego rządu a Parlament Europejski na takie bezprawie pozwala. M. Kryda nie działa w interesie Polaków bo nie wnioskuje o zakaz, lecz zaledwie o monitoring , nowe przepisy, czy wymuszane konsultacje społeczne, z których sam czerpie finansowe korzyści jako organizator i prelegent.



Zignorowano nasz protest przeciwko M.Kryda , wysłany drogą emailową do Komisji Petycji i europosłów przed spotkaniem we Wrocławiu 30.05.2013r. z delegacją Komisji Petycji. Przedstawiciel delegacji Komisji Petycji pan Keith Taylor spotkał się z Markiem Krydą i jego poplecznikami w kościele w Wejherowie, co było skrzętnie przed nami ukrywane.

2013.10.03 15:24:40

Martin Schulz

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Eurodeputowani Parlamentu Europejskiego

Jose Manuel Barroso

Przewodniczący Komisji Europejskiej

...

Janez Potočnik



Komisarz Unijny d/s Środowiska

....

Szanowni Państwo,

Stanowczo protestujemy przeciwko kreowaniu przez Parlament Europejski Marka Krydę jako przedstawiciela oddolnego obywatelskiego ruchu oporu przeciw zamianie dwie trzecie terytorium Polski w pola wydobywcze (zdjęcie z Parlamentu E.. zkomentarzami po praru dniach zostało usunięte ://www.facebook.com/photo.php?fbid=663719413641191&set=a.379038998775902.97118.100000094155912&type=1&theater



Oczekujemy zapewnienia nas i Narodu Polskiego że Parlament Europejski ma dobre i czyste intencje i nie pozwoli aby nadal przedstawiciele okupacyjnych władz w Polsce reprezentowali oddolny ruch sprzeciwu Narodu Polskiego. Dopuszczanie do takich sytuacji kompromituje i ośmiesza instytucje unijne i uderza jednocześnie w dobro każdego obywatela Unii Europejskiej.



Marek Kryda jako przedstawiciel Fundacji Indygena oraz Instytutu Obywatelskiego z Łodzi, zwodzi Polaków i kontroluje ruch oporu w imieniu lobby wydobywczego pod złudnym i nieprawdziwym hasłem "Obywatele kontrolują " “Obywatele decydują". Przejmuje on podstępnie przewodzenie oddolnym ruchem oporu i jest celowo kreowany w prorządowych mediach jako przeciwnik lobby wydobywczego.

2013.10.03 13:43:43

Wszystkie: Greenpeace, EKO-UNIA= Zieloni 2004= sydowska Krytyka Polityczna (co nasłała bojówki na Polaków), Centrum Zrównoważonego Rozwoju z Łodzi, Instytut Obywatelski z Łodzi... wszystkie Partie Zielonych w Europie jako wspirani przez lobby koncernów asekurując slużą realizują podstepną , ludobójcza , depopulacyjna Agende 21 ....

Zostali zdemaskowani....

NIE DAJMY SIĘ NABIERAĆ NA ICH GIERKI !!!!

FAŁSZYWI RZECZNICY NARODU POLSKIEGO i fałszywi obrońcy życia !!!

2013.10.03 12:00:15

Wszędzie tylko chcą wyłudzić od nas kasę, na każdym k... kroku, codziennie dzwonią z jakąś ofertą, a to ubezpieczenia, a to tv czy internet itd.. Non stop podnoszą ceny i podatki do stawek z UE, ale nikt k.. mać nie podnosi nam płac na poziomie tej UE.