Anwil Włocławek - Asseco Arka Gdynia 66:83 w 16. kolejce EBL [relacja, zdjęcia]

JP
Anwil Włocławek przegrał z Asseco Arką Gdynią w Hali Mistrzów we Włocławku. Zobaczcie zdjęcia.

Tak źle w ofensywie Anwil nie zagrał nawet ostatnio w Lidze Mistrzów. Przegrywa z Arką Gdynia już trzeci mecz w sezonie we własnej hali. A już za kilka dni derby w Toruniu.

Anwil Włocławek - Arka Gdynia 66:83 (24:19, 17:22, 10:20, 15:22)
ANWIL: Kostrzewski 11, Lichodiej 8 (1), Sobin 6, Simon 5, Łączyński 2, 9 as. oraz Mihailović 14 (2), Michalak 10 (1), Broussard 5, Marković 5, Zyskowski 0, Szewczyk 0.
ARKA: Florence 23 (4), Bostic 20 (3), 7 zb., Dulkys 5 (1), Dylewicz 0, Łapata 0 oraz Szubarga 13 (2), Ponitka 11 (1), Wyka 11, 9 zb., Garbacz 0, Kamiński 0, Leszczyński 0.

Anwil mierzył w jedenaste zwycięstwo z rzędu, zamierzał także zrewanżować się Arce za porażkę w Gdyni. Goście przyjechali bez kontuzjowanego Roberta Upshawa, co mocno ograniczało ich możliwości pod koszem.

ZAPIS WIDEO Z DWÓCH CZĘŚCI KONFERENCJI PRASOWEJ

W defensywie włocławianie koncentrowali się na obwodowych, Jamesie Florencie i Joshu Bosticu. Obaj byli wypychani z piłką w stronę środka boiska, co generowało sporo strat (13:8). W ataku akcje jeden na jeden destabilizowały obronę Arki, skuteczność z gry w 1. kwarcie przekroczyła 60 proc.

Gdynianie są zespołem w największym stopniu w czołówce uzależnionym od "trójek", ale mieli z tym elementem duże problemy (7/20 w 1. połowie), choć właśnie trzy trafienia z rzędu pozwoliły im wrócić do gry przed przerwą.

Wcześniej świetną zmianę dał Vladimir MIhailović (12 pkt w 1. połowie), po jego trafieniu z dystansu przewaga urosła do 10 pkt. Anwil też miał jednak swoje demony. Mimo niezłej defensywy przewaga topniała (aż do 2 pkt w 20 min.), bo w ofensywie mistrzów Polski znowu było zbyt wiele chaosu, improwizacji i nieprzemyślanych zagrań.