18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Biomezoterapia – innowacyjny sposób na jędrną skórę

abcZdrowie.pl
abcZdrowie
Wgłębienia na skórze sprawiają, że nawet szczupła i zgrabna sylwetka nie wygląda w pełni atrakcyjnie. Cellulitu można na szczęście pozbyć się na długo, na przykład podczas zabiegu biomezoterapii.

Cellulit na udach sprawia, że chęć włożenia krótkiej spódnicy lub sukienki maleje do zera. Mimo iż z tym defektem kosmetycznym zmagają się miliony kobiet na całym świecie, tylko nieliczne panie nie mają nic przeciwko eksponowaniu ciała z wyraźnie odznaczającymi się nierównościami i wgłębieniami w obrębie tkanki tłuszczowej. Większość kobiet ukrywa dotknięte cellulitem ciało pod spodniami i luźnymi, dłuższymi spódnicami. Czy warto odmawiać sobie noszenia wymarzonych ubrań? Z całą pewnością nie, dlatego zamiast maskować „pomarańczową skórkę”, należy kompleksowo zadbać o poprawę wyglądu skóry.

Skąd bierze się cellulit?

Etiologia cellulitu jest stosunkowo złożona – udział w rozwoju tej powszechnej przypadłości mają zarówno predyspozycje genetyczne, jak i błędy żywieniowe oraz siedzący tryb życia. Na stan i wygląd skóry niemały wpływ mają również przyjmowane leki, zaburzenia hormonalne, problemy z krążeniem krwi oraz stan emocjonalny kobiety. Mnogość przyczyn cellulitu sprawia, że naiwnością byłoby oczekiwać jego redukcji po okazjonalnym zastosowaniu kremu ujędrniającego. Pożądane efekty przynoszą jedynie działania wielotorowe: zmiany w diecie, zwiększenie stopnia aktywności fizycznej, leczenie istniejących zaburzeń krążenia lub hormonalnych, noszenie ubrań nieuciskających ciała i staranna pielęgnacja ciała. Niestety, nawet przy skrupulatnej walce z cellulitem wielu kobietom nie udaje się całkowicie pozbyć się tego problemu. Z pomocą przychodzą wówczas profesjonalne zabiegi kosmetyczne, takie jak biomezoterapia.

Na czym polega biomezoterapia?

Balsamy ujędrniające pomagają w lekkim napięciu skóry, ale nie działają na położone głębiej tkanki, w związku z czym poprawa stanu skóry jest zwykle dość powierzchowna. Prawdziwie piorunujący efekt przynoszą zabiegi kosmetyczne, ponieważ oddziałują na przyczyny cellulitu, a nie same jego objawy.

Jedną z najważniejszych procedur w leczeniu cellulitu jest biomezoterapia, czyli ostrzykiwanie chorobowo zmienionych tkanek. Podczas zabiegu do skóry wprowadza się preparaty homeopatyczne, które pobudzają układ krążenia i regulują gospodarkę hormonalną, przeciwdziałając tym samym przyczynom cellulitu. Substancje stosowane do biomezoterapii poprawiają także dotlenienie tkanek i pobudzają drenaż limfatyczny, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej jędrna. Poprawie ulega również jej koloryt.

Zabieg biomezoterapii nie należy do przyjemnych ze względu na ilość wykonywanych zastrzyków, dlatego przed jego rozpoczęciem konieczne jest znieczulenie pacjentki. Efekty procedury są długotrwałe, ale do ich uzyskania niezbędne jest wykonanie całej serii sześciu zabiegów, rozłożonych w czasie na 2-3 tygodnie. Po zakończeniu etapu ostrzykiwania ciała, pacjentka przyjmuje leki zwiększające wydzielanie toksyn z organizmu. Ten etap kuracji trwa kilka miesięcy – dopiero po tym czasie widać w pełni rezultaty biomezoterapii.

Biomezoterapia jest, podobnie jak inne zabiegi wykonywane przez profesjonalistę w gabinecie kosmetycznym, kosztowną procedurą. Wysoką cenę zabiegu z całą pewnością osładza uzyskany efekt, ale nie zapominajmy, że na pełny rezultat trzeba czekać kilka miesięcy. W tej sytuacji warto zadać sobie pytanie: czy nie lepiej zapobiegać cellulitowi, niż leczyć jego zaawansowaną postać? Codzienna pielęgnacja, dobre nawyki żywieniowe i regularna aktywność ruchowa nie stanowią wprawdzie stuprocentowej ochrony przed cellulitem, ale mają korzystny wpływ na wygląd skóry i funkcjonowanie całego organizmu. Są również znacznie tańsze.

Wsparcie redakcyjne od:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto