Elana Toruń - Kujawianka Izbica Kujawska 5:0 [ZDJĘCIA]

Tomasz Młynek
Elana Toruń - Kujawianka Izbica Kujawska 5:0
Elana Toruń - Kujawianka Izbica Kujawska 5:0 Tomasz Młynek
Elana Toruń - Kujawianka Izbica Kujawska 5:0. Toruńska drużyna, w meczu na wodzie, pokonała w ładnym stylu Kujawiankę i nadal zajmuje pozycję lidera IV ligi. Rozpoczęcie meczu opóźniło się o kilkanaście minut z powodu ulewy, która przeszła nad stadionem.

Elana Toruń - Kujawianka Izbica Kujawska 5:0 (2:0)

Jeszcze na przedmeczowej rozgrzewce kontuzji doznał Mateusz Poczwardowski. W składzie na boku defensywy zastąpił go Masim Mielnik. Jest to trzeci kontuzjowany obrońca żółto-niebieskich.

Kolejny raz od początku spotkania na boisku przeważali torunianie. Już w 2. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Krystian Tomaszewski, jednak przegrał rywalizację z golkiperem Kujawianki. Żółto-niebiescy prowadzenie objęli w 18. minucie. Tomaszewski z lewej strony dośrodkował w pole karne, a Marcin Majchrzak ze spokojem pokonał Macieja Bednarskiego.

Na następną bramkę kibice zgromadzenia na stadionie przy ulicy Bema czekali do 30. minuty. Z dystansu idealnie przy słupku uderzył Adam Młodzieniak. Goście mogli szybko odpowiedzieć trafieniem. Daniel Osiecki interweniował na przedpolu. Piłka trafiła do Łukasza Galanciaka, który uderzył na pustą bramkę, lecz w ostatniej chwili torunian uratował Rafał Więckowski.

Elana Toruń - Kujawianka Izbica Kujawska : II połowa

Druga część spotkania mogła idealnie rozpocząć się dla Kujawianki, ale w sytuacji sam na sam fatalnie uderzał Galanciak. W odpowiedzi w polu karnym faulowany był Arkadiusz Piskorski, a jedenastkę na bramkę zamienił Tomasz Rogóż. 180 sekund później było już 4:0. Po rzucie rożnym gola zdobył Więckowski.

W 82. minucie Arkadiusz Czajkowski w polu karnym sfaulował Macieja Lewandowskiego. Sędzia drugi raz tego dnia wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany, jednak Osiecki pewnie obronił rzut karny.

Wynik spotkania sześć minut przed końcem spotkania ustalił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawid Janicki.

Bramki: 1:0 M. Majchrzak (18), 2:0 A. Młodzieniak (30), 3:0 T. Rogóż (50, karny), 4:0 R. Więckowski (53), 5:0 D. Janicki (84)

Elana: Osiecki - Mielnik, Więckowski, Parzyszek, Czajkowski - Rogóż, Młodzieniak, Grube, Majchrzak (69, Janicki), Piskorski (57, Cięgotura) - Tomaszewski (69, Maćkiewicz)

za: elanatorun.com