Lider bez litości, a Kamionka nie zwalnia tempa. Wyniki 18. kolejki A-klasy

Piotr Pubanz
Ten strzał przewrotką Artura Dądeli minął światło bramki Victorii Niemcz.
Ten strzał przewrotką Artura Dądeli minął światło bramki Victorii Niemcz. Piotr Pubanz
Przedświąteczna kolejka A-klasy nie przyniosła większych niespodzianek. Czołowe ekipy ligi wygrały swoje spotkania, więc na szczycie tabeli nie zaszły większe zmiany.

Niespodziankę in minus sprawiła jedynie Tucholanka, która po słabym meczu przegrała na własnym boisku z beniaminkiem z Osia.

KRAJNA SĘPÓLNO – VICTORIA NIEMCZ 6:0 (1:0) Bramki: Mariusz Mosek 2 (47, 77), Kamil Mosek (4), Bartosz Burkiewicz (48), Artur Dądela (58), Bartłomiej Pastwik (60). KRAJNA: Bryś (70. Włoch) – Grajczyk, Kozina, Cieślik, Borowicz (60. Borowicz), Ostrowski (65. Łepek), Burkiewicz, K.Mosek, Pastwik (70. T.Kaczmarek), M.Mosek, Dądela.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale pierwsza połowa wcale nie zapowiadała pogromu. Gospodarze co prawda przeważali, atakowali na bramkę rywala, ale robili to zbyt ospale, a w poczynaniach drużyny widać było nonszalancję. Najwidoczniej rozmowy w szatni dały efekt, bo na drugą połowę wyszedł zupełnie inny zespół. Krajanie zaczęli grać tak, jak na lidera przystało. Akcje zaczęły się zazębiać i na efekty nie trzeba było długo czekać. Miejscowi zdobyli dwie szybkie bramki i zaczęli grać na luzie. Goście z Niemcza tylko sporadycznie zagrażali bramce strzeżonej najpierw przez Brysia, później przez Włocha, ale krzywdy bramkarzom nie zrobili. Krajanie na poważnie grali do 60. minuty i po strzeleniu szóstej bramki odpuścili.

KAMIONKA KAMIEŃ – RAWYS CEO RACIĄŻ 3:1 (1:1) Bramki: Mariusz Strumiłło, Tomasz Mrugalski, Dawid Chmarzyński - Damian Rybacki. KAMIONKA: Sowiński- Tusznio, Karpacz, T.Czapiewski (Kłodziński), Łoś, P.Czapiewski, Strumiłło, Kobus (Lepak), Wierzchucki (Nawrocki, Bratz), Chmarzyński , Mrugalski. RAWYS: Pasiński – A.Wera, M.Pril, Gwiazdowski, A.Pril, P.Wera, Damian Rybacki, Dominik Rybacki, Kowalewski, Mocek, Domachowski oraz D.Pril, Glazik, Linda, Manteufel.

Bardzo osłabiony kontuzjami Rawys dzielnie walczył na boisku w Kamieniu, ale punkty i tak wywalczyli gospodarze, którzy wiosną imponują formą. Mecz był otwarty, przez to niezwykle ciekawy. Po remisowej pierwszej połowie, w drugiej miejscowi szybko wyszli na prowadzenie 3:1 i spokojnie kontrolowali grę.

TUCHOLANKA TUCHOLA – GROM OSIE 1:3 (0:1) Bramki: Dominik Fierek (69) – Borys Modracki (32), Bartłomiej Świątek (50), Adam Kolmajer (74). TUCHOLANKA: Wojciechowski – Schroeder, Renkiewicz, Babiński, Bugaj, Donczyk, Fierek, Górka (59. Pieczka), Kowalski (46. Budzyński), Reda (81. Deja), Rostankowski (46. Grabowski).

Beniaminek z Osia okazał się zbyt trudnym rywalem dla faworyzowanej Tucholanki. Najwidoczniej gracze gospodarzy myślami byli już przy świątecznych stołach, bo na boisku nie przejawiali zbytniej ochoty do gry. Tucholanie grali bez polotu, brakowało pomysłu na inicjowanie skutecznych ataków, a jeśli do nich już dochodziło, to albo kończyły się stratą piłki, albo futbolówkę przejmowali przyjezdni. Nic więc dziwnego, że gracze beniaminka szybko zwietrzyli szansę na korzystny wynik, w stu procentach wykorzystując słabość rywala.

Pozostałe mecze 18. kolejki

GLKS Osielsko - LKS Dąbrowa 0:1, Dąb – Fala 1:2, Victoria K. - Wda II 1:4, GLKS Dobrcz – Start 1:1.

1. Krajna Sępólno 18 49 57-19
2. Wda II/Tor Świecie 18 44 43-15
3. Fala Świekatowo 18 36 36-18
4. Kamionka Kamień 18 36 31-27
5. Rawys Raciąż 18 28 50-46
6. Tucholanka Tuchola 18 27 37-30
7. Victoria Koronowo 18 26 34-31
8. GLKS Dobrcz 18 24 35-35