Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Siatkarzy. Francja - Polska [ZAPIS RELACJI]

FIAŁ
Paweł Skraba
Już tylko cztery reprezentacje pozostały w walce o awans do Igrzysk Olimpijskich. W półfinale olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie, Polska przegrała z Francją.

Będzie to też okazja dla naszych siatkarzy do rewanżu na Francuzach za porażkę m.in. w półfinale ubiegłorocznej Ligi Światowej 2:3.

Początek meczu o 19.35. Wcześniej, bo o 16.30 rozpocznie się półfinałowe spotkanie Niemcy - Rosja.

FRANCJA - POLSKA 3:0 (29;27, 32:30, 25:20)

FRANCJA (trener Laurent Tillie): Toniutti, N'Gapeth, Le Roux, Rouzier, K. Tillie, Le Goff, Grebennikov (libero) oraz Pujol, Lyneel, Lafite, Aguenier.

POLSKA (trener Stephane Antiga): Łomacz, Kubiak, Bieniek, Kurek, Mika, Kłos, Zatorski (libero) oraz Wojtaszek (libero), Drzyzga, Konarski, Możdżonek, Buszek, Żaliński.

Sędziowie: Vladimir Simonovic (Serbia), Milan Rajkovic (Chorwacja).

III SET
25:20 N'Gapeth wybił piłkę po rękach naszego bloku.
24:20 Konarski wybił piłkę po bloku.
24:19 Tillie zaatakował po rękach polskich zawodników. Pięć piłek meczowych dla Francji.
23:19 Nie udało się naszym zawodnikom utrzymać piłki w grze po ataku ze środka Le Goffa.
22:19 Jeszcze raz Rouzier na prawym skrzydle zablokowany przez Buszka.
22:18 Buszek i Możdżonek zablokowali atak Rouziera. Przerwa dla Laurenta Tillie.
22:17 Grebennikov popełnił błąd podwójnego odbicia piłki.
22:16 Popsuta zagrywka rywali.
22:15 Drzyzga dotknął siatki.
21:15 Żaliński skutecznie zaatakował ze skrzydła.
21:14 Bardzo mocny atak z prawej strony N'Gapetha.
20:14 Drzyzga i Możdżonek zablokowali atak Rouziera.
20:13 Mocny atak Konarskiego z prawego skrzydła.
20:12 Tillie bardzo pewnie zaatakował ze środka z drugiej linii.
19:12 Popsuta zagrywka Lyneela.
19:11 N'Gapeth kapitalnie zaatakował przy potrójnym bloku.
18:11 Bieniek skończył atak ze środka.
18:10 Skutecznie zaatakował N'Gapeth.
17:10 Zagrywka w siatkę Rouziera.
17:9 Rouzier obił blok Buszka i Kłosa.
16:9 Błąd dotknięcia siatki przez potrójny blok rywali.
16:8 N'Gapeth bardzo pewnie zaatakował z szóstej strefy. Druga przerwa techniczna w secie trzecim.
15:8 Podwójne odbicie piłki Toniuttiego.
15:7 Błąd piłki niesionej odgwizdany Łomaczowi.
14:7 Rouzier uderzył piłkę w sam narożnik w ataku z lewej strony.
13:7 Mika zaatakował skutecznie z lewego skrzydła.
13:6 Podwójne odbicie piłki odgwizdane Mice. Drugi czas dla trenera Antigi.
12:6 Rouzier na czystej siatce zaatakował z prawego ataku.
11:6 Mocny atak z lewego skrzydła N'Gapetha.
10:6 Atak ze środka Bieńka.
10:5 Le Goff dołożył punkt bezpośrednio z zagrywki. Antiga musiał zareagować i poprosić o przerwę.
9:5 Kubiak technicznie splasował piłkę, jednak nie było dotknięcia piłki w bloku.
8:5 Mocny atak Le Goffa ze środka. Pierwsza przerwa techniczna w secie trzecim.
7:5 N'Gapeth kiwnął obok bloku, Zatorski świetnie ustawiony w obronie podbił piłkę, ta zahaczyła o siatkę i spadła w wolną strefę boiska rywali.
7:4 Bardzo mocny atak N'Gapetha ze środka z drugiej linii.
6:4 Kubiak z pełną mocą obił blok rywali.
6:3 Skuteczny atak Rouzier i ponadto, nasi blokujący dotknęli siatki.
5:3 Le Rox zaatakował po bloku Kłosa.
4:3 Popsuta zagrywka Le Roux.
4:2 Tillie i Le Goff zablokowali atak Kurka.
3:2 Le Roux zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki.
2:2 Pomyłka Kurka na zagrywce.
1:2 Mika, Kłos i Kurek - potrójny polski blok zablokował atak z prawej strony Rouziera.
1:1 Kapitalnie zagrali nasi rywale w obronie i na lewym ataku kiwnął Rouzier.
0:1 Kubiak skuteczny w ataku ze środka z drugiej linii.

II SET
32:30 Mika zaatakował w aut z lewego skrzydła.
31:30 N'Gapeth zaatakował po bloku Bieńka. Ósma piłka setowa.
30:30 Toniutti zagrał piłkę w siatkę.
30:29 Łomacz wyrzucił piłkę w aut po swojej zagrywce. Siódma piłka setowa dla naszych przeciwników.
29:29 Po bloku zaatakował Kubiak.
28:29 Walka na siatce i Bieniek dotknął siatki. Szóstą piłkę setową mają Francuzi.
28:28 Piąta piłka setowa obroniona przez naszych zawodników po świetnym ataku z lewej strony Kubiaka.
28:27 Skuteczny atak Tillie i błąd dotknięcia siatki w bloku przez Łomacza. Piąta piłka setowa.
27:27 Na lewym ataku, mimo potrójnego bloku skutecznie po prostej uderzył Mika.
27:26 Bardzo mocny atak N'Gapetha z szóstej strefy. Francuzi mają czwartą piłkę setową.
26:26 Atak po bloku Bartosza Kurka.
26:25 Po prostej zaatakował Rouzier i uczynił to skutecznie. Trzecia piłka setowa dla naszych rywali.
25:25 Pomylił się też na zagrywce N'Gapeth.
25:24 Mocno, ale w siatkę zaserwował Kubiak. Druga piłka setowa dla Francji.
24:24 Mika skuteczny w ataku z drugiej linii.
24:23 Ponad blokiem Kurka i Bieńka zaatakował N'Gapeth. Piłkę setową mają Francuzi.
23:23 Mocny atak ze środka Bieńka.
23:22 Popsuta zagrywka Karola Kłosa.
22:22 Bardzo pewny atak ze środka Kłosa.
22:21 Poprawka Rouziera w ataku skuteczna.
21:21 Rouzier zablokowany przez Kubiaka i Kłosa. Przerwa dla trenera reprezentacji Francji.
21:20 Bardzo mocny atak po bloku Kurka.
21:19 Błąd dotknięcia siatki przez francuskich zawodników.
21:18 Jeszcze jedna punktowa zagrywka francuskiego atakującego. Druga przerwa na żądanie trenera reprezentacji Polski.
20:18 Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyty przez Rouziera. Stephane Antiga poprosił o przerwę.
19:18 N'Gapeth z sytuacyjnej piłki uderzył po bloku Łomacza.
18:18 Zagrywka w siatkę Kurka.
17:18 Kurek!!! Świetny atak naszego zawodnika z prawego skrzydła. Zanim nasz atakujący wykona zagrywkę, Laurent Tillie poprosił o przerwę.
17:17 Mika wystawił piłkę dolnym sposobem spod band reklamowych, a po bloku bardzo mocno zaatakował Kurek.
17:16 Kiwka Miki w boczną linię boiska.
17:15 Rouzier i Le Goff zablokowali atak z lewej strony Miki.
16:15 N'Gapeth bardzo pewnie zaatakował z szóstej strefy. Druga przerwa techniczna w secie drugim.
15:15 Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyty przez Mateusza Bieńka.
15:14 Popsuta zagrywka N'Gapetha.
15:13 Bieniek ze środka tym razem zaatakował bez bloku w aut.
14:13 Potężny atak po skosie N'Gapetha.
13:13 Kurek wcisnął piłkę między siatkę, a blok Rouziera i Le Roux.
12:13 Le Roux precyz