W Urzędzie Gminy w Radominie miało miejsce spotkanie w sprawie tego gdzie w rozpoczętym niedawno nowym sezonie czwartej ligi mecze u siebie będą rozgrywali piłkarze Sokoła Radomin W Urzędzie Gminy w Radominie miało miejsce spotkanie w sprawie tego gdzie w rozpoczętym niedawno nowym sezonie czwartej ligi mecze u siebie będą rozgrywali piłkarze Sokoła Radomin

W Urzędzie Gminy w Radominie miało miejsce spotkanie w sprawie tego gdzie w rozpoczętym niedawno nowym sezonie czwartej ligi mecze u siebie będą rozgrywali piłkarze Sokoła Radomin. (© nadesłane)

W Urzędzie Gminy w Radominie miało miejsce spotkanie w sprawie tego gdzie w rozpoczętym niedawno nowym sezonie czwartej ligi mecze u siebie będą rozgrywali piłkarze Sokoła Radomin.

W rozmowach uczestniczyli między innymi Jerzy Gawarkiewicz i Ryszard Molewski z Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

- W trakcie rozmowy z wójtem Piotrem Wolskim oraz przedstawicielami klubu zasugerowaliśmy im budowę nowego boiska – mówi Ryszard Molewski. - Tym bardziej że już od lat lokalny samorząd posiada dwa hektary ziemi znajdujące się niedaleko obiektu. A z informacji które ustaliliśmy w czasie spotkania dowiedzieliśmy się że wójt już rozmawiał z Mariuszem Piątkowskim burmistrzem Golubia – Dobrzynia w sprawie rozgrywania przez Sokół meczów u siebie na stadionie Drwęcy. Z tego co dowiedzieliśmy się gmina Radomin nie będzie za to w ogóle płacić. Z naszej strony mają już naszą weryfikację na grę na obiekcie w Golubiu – Dobrzyniu. Na nim przegrają przynajmniej rundę jesienną.

Decyzja o tym żeby Sokół grał swoje mecze „u siebie” w Golubiu – Dobrzyniu nie wszystkich jednak w Radominie zadowala. Należy do nich między innymi Sławomir Rożek trener tej drużyny. - Bardzo bym chciał żebyśmy jednak grali w Radominie – mówi Sławomir Rożek. - To tutaj wywalczyliśmy awans oraz tu mieszkają nasi kibice. Mamy jeszcze zamiar przeprowadzić kolejne rozmowy w tej sprawie ze związkiem w Bydgoszczy. Liczymy też na to, że samorząd gminy poprawi wszystkie niedogodności techniczne jakie są na naszym obiekcie w Radominie.

K-PZPN ustalił terminarz meczów w Golubiu – Dobrzyniu tak, że kiedy Drwęca gra u siebie to Sokół gra w tym mieście i vice-versa.


Wideo: Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (09 + 10-13.08.2017) | POLSKA

źródło: TVN Meteo/x-news

Sport

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Anonimowgracze (gość)

Szkoda, że Sokół nie może grać w Radominie, to na pewno nie jest komfortowa sytuacja zawodników. Boisko w Radominie ma swój klimat, dzięki czemu gospodarze byli bardzo groźni grając u siebie. Mam nadzieję, że zmiana (miejmy nadzieję tymczasowa) miejsca nie będzie miała dużego wpływu na grę tej drużyny. Dodatkowy szacunek należy się klubowi za to, że większość graczy którzy wywalczyli awans to wychowankowie lokalnej drużyny, bardzo dobra polityka klubu. Oby nic się nie zepsuło jak w Drwęcy, gdzie przez swoją "pychę" groził im spadek, gdzie jak na taką miejscowość ta drużyna powinna być co najmniej w IV lidze.
KS!