Dzisiaj także możemy spodziewać się groźnych burz w regionie Dzisiaj także możemy spodziewać się groźnych burz w regionie

Dzisiaj także możemy spodziewać się groźnych burz w regionie. (© Dariusz Bloch)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla naszego regionu. Po południu, wieczorem i w nocy spodziewane są kolejne burze!

Według synoptyków burz możemy się spodziewać dzisiaj od godziny 16 do nocy z czwartku na piątek. Może spaść od 15 do 30 mm wody na metr kwadratowy. Lokalnie nawet 50 milimetrów.

Do tego powieje silny wiatr, który osiągnie prędkość 90 kilometrów na godzinę, a lokalnie powyżej 100 kilometrów. Miejscami można spodziewać się opadów gradu.

Burza, która przeszła nad naszym regionem w nocy z wtorku na środę wyrządziła spore szkody. Strażacy musieli interweniować około 600 razy. Najczęściej do połamanych drzew i konarów. W kilkunastu miejscach wiatr uszkodził budynki. Największe straty odnotowano w powiatach: bydgoskim, żnińskim, inowrocławskim i świeckim.


Pogoda na dzień (03.08.2017) | KUJAWSKO-POMORSKIE


Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

... (gość)

Na jednej stronie pisza ze 1 stopień zagozenia , na innej ze 2 a na jeszcze innej ze 3...a wyjdzie tak ze nic nie będzie

Xxx (gość)

Yhym tylko patrzylam na mapie i jest wydany 1 stopień zagrozenia tylko dla północnej części województwa xdd

Więcej na temat: