Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn [relacja live]

Łukasz Szalkowski
pomorska.pl
Olimpia w piętnastej kolejce I ligi zmierzy się ze Stomilem Olsztyn. Grudziądzanie ostatnio poprawili grę i oddalili się od strefy spadkowej. Czy w Grudziądzu będą dziś powody do świętowania? Początek meczu o godz. 17.

Olimpia Grudziądz 0:0 Stomil Olsztyn

Olimpia: Jakub Wrąbel - Adrian Bielawski, Matic Zitko, Lukas Klemenz, Marcin Woźniak - Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Damian Michalik (62' Patryk Skórecki), Karol Angielski (46' Kamil Kurowski), Marcin Kaczmarek, Damian Warchoł (71' Oskar Trzepacz).
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Patryk Skórecki, Kamil Kurowski, Oskar Trzepacz, Damian Ciechanowski, Maciej Wolski, Mariusz Malec.

Stomil: Piotr Skiba - Marcel Ziemann, Piotr Klepczarek, Arkadiusz Czarnecki, Jarosław Ratajczak, Wiktor Biedrzycki, Łukasz Jegliński, Tsubasa Nishi, Patryk Kun (83' Łukasz Suchocki), Grzegorz Lech, Rafał Kujawa (78' Tomasz Zahorski).
Rezerwowi: Michał Leszczyński, Igor Biedrzycki, Wojciech Dziemidowicz, Bartosz Bartkowski, Tomasz Zahorski, Krzysztof Szewczyk, Łukasz Suchocki.

90'+3 Koniec spotkania
90'+2 Kaczmarek z rzutu wolnego uderzał wysoko ponad bramką Stomilu
90'+1 Nishi ukarany żółtą kartką. Grudziądzanie mają też rzut wolny z 20 metrów
90' Spotkanie potrwa trzy minuty dłużej
90' Woźniak wywalczył rzut rożny
89' Kaczmarek strzelał bezpośrednio z rzutu wolnego i Skiba końcami palców przeniósł piłkę ponad poprzeczką
88' Zielmann głupio sfaulował blisko własnej bramki, za co zobaczył żółty kartonik
86' Strzał Ratajczaka wysoko ponad bramką Olimpii
85' Faul Zahorskiego na połowie Olimpii
84' Strzał Bielawskiego z dystansu i piłka minimalnie minęła bramkę Skiby!
83' Suchocki zastąpi Kuna
80' Żółta kartka dla Kłusa
79' Kaczmarek popędził z piłką lewą stroną boiska, dograł w pole karne, ale futbolówkę wybili olsztynianie
78' Kujawa schodzi z murawy, a w jego miejsce pojawi się wcześniej zapowiedziany Zahorski
77' Zahorski przygotowuje się do wejśia na murawę
75' Klemenz faulowany na własnej połowie
73' Kun odebrał piłkę w środku pola, popędził w stronę bramki Olimpii i uderzył z dystansu. Wrąbel w ostatniej chwili sparował piłkę poza boisko
71' ostatnia zmiana w druzynie Olimpii. Warchoł opuszcza boisko, a w jego miejsce zagra Oskar Trzepacz
67' Ładna akcja Olimpii, dogranie Woźniaka w pole karne, jednak jeden z graczy Olimpii faulował rywala w polu karnym
66' Kun strzelal będąc niemal w pozycji leżącej, ale sędzia wcześniej zasygnalizował, że jeden z graczy Stomilu znajduje się na pozycji spalonej
64' Woźniak wślizgiem zablokował strzał oddany przez Kuna
63' Kurowski na skrzydło do Kaczmarka, ale podanie było zbyt mocne
62' Skórecki zastąpił Michalika
62' Zitko świetnie pozbył się zagrożenia z własnej połowy, wybijając piłkę sprzed nóg Kuna
60' Kaczmarek odegrał Woźniakowi, który spróbował dośrodkować w pole karne Stomilu, jednak zrobił to niecelnie
59' Klepczarek przejął podanie Kaczmarka. Grudziądzanie ratowali się taktycznym faulem w środku boiska
58' Kaczmarek pozbył się zagrożenia, nabijając piłką Ziemanna
57' Lech uderzał z dystansu, ale taką próbą na pewno nie jest w stanie zaskoczyć Wrąbla
57' Nishi faulowany na połowie Olimpii
56' Faul Kurowskiego na Klepczarku w środku pola
55' Kurowski na pozycji spalonej. Szkoda, bo był w świetnej sytuacji
54' Kun uderzał sprzed pola karnego, ale zabrakło mu precyzji
53' Kaczmarek popędził lewą stroną boiska, zszedł do środka i oddał strzał. Piłka minęła słupek bramki Skiby o metr, jednak bliski wbicia jej do siatki był jeszcze Warchoł
51' Niecelne dogranie w kierunku Warchoła. Olsztynianie rozpoczną od wyrzutu z autu
49' Grudziądzanie w świetnej sytuacji, jednak sędzia dopatrzył się spalonego
48' Efektowna oprawa kibiców Olimpii
47' Ratajczak już na murawie
46' Zółta kartka dla Warchoła
46' Ratajczak ostro sfaulowany przez Warchoła. Gracz Stomilu potrzebuje pomocy medycznej
46' Początek drugiej połowy
46' Zmiana w drużynie Olimpii. Angielski zszedł z boiska, zastąpił go Kurowski

45' Koniec pierwszej częsci spotkania
45' Kun szarżował lewą stroną boiska, ale barkiem wypchnął go wracający Kłus
44' Długie podanie w kierunku wybiegającego Warchoła, który był jednak na spalonym
43' Tym razem główkował Kłus, jednak zbyt mocno
42' Było blisko! Przed świetną szansą stanęli grudziądzanie, jednak Skiba "wyciągnął" piłkę w otatniej chwili po główce Klemenza
41' Dobre wejście Bielawskiego w pole karne Stomilu. Młody obrońca pod naciskiem rywala upadł na murawę, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia
40' Próba dogrania do Angielskiego, jednak niecelna i piłka trafiła w ręce Skiby
39' Gra toczy się teraz głównie w środku pola
38' Rajd Kaczmarka środkiem pola, skrzydłowy Olimpii zatrzymany w ostatniej chwili przez jednego z przyjezdnych
37' Grudziądzanie walecznie w środku pola, nie pozwalają na zbyt wiele rywalom
36' Angielski na pozycji spalonej
35' Kujawa ukarany żółtym kartonikiem
33' Groźna akcja Olimpii z lewej strony boiska, gdzie szalał Marcin Woźniak. Boczny obrońca grudziądzan odegrał Kaczmarkowi, który zdaniem sędziego w przyjęciu piłki pomógł sobie ręką
32' Piłka po strzale Ratajczaka minęła słupek bramki Wrąbla
32' Stomil ma rzut wolny z około 25 metrów po faulu na Ziemannie
31' Kujawa na pozycji spalonej
31' Olsztynianie dośrodkowali z rzutu rożnego, jednak żaden z graczy Stomilu nie zdołał oddać strzału
30' Kun z lewej strony boiska dograł w pile karne Olimpii, gdzie czujny był jednak Klemenz, wybijając piłkę po za boisko
29' Niecelne podanie Woźniaka z lewej strony boiska. Goscie rozpoczną wyrzutem z autu
27' Grudziądzanie grają spokojnie, długo rozgrywają piłkę i na razie w pełni panują nad wydarzeniami na boisku
26' Angielski sfaulował rywala w środku pola
25' Sędzia znowu dopatrzył się zawodnika Olimpii na pozycji spalonej
25' Grudziądzanin faulowany na połowie rywali
24' Akcja olsztynian, jednak zakończyła się niecelnym podaniem
23' Dobre dośrodkowanie w pole karne Stomilu, jednak górą znowu Skiba
21' Angielski ponownie na pozycji spalonej
21' Angielski obsłużony świetnym podaniem, jednak znajdował się na minimalnym spalonym
20' Kłus faulował Kujawę w środku pola
19' Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Stomilu. Najwyżej wyskoczył jeden z przyjezdnych i odegrał głową Skibie, który pewnie chwycił futbolówkę
18' Świetne podanie do Angielskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam ze Skibą, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłkę sprzed jego nóg wygarnął golkiper gości
17' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym olsztynian stworzyło się spore zamieszanie. Do piłki dopadł Karol Angielski, który zdołał oddać strzał lewą nogą, ale piłka minęła bramkę Skiby
16' Ratajczak wybił piłkę sprzed nóg Michalika. Rzut rożny dla grudziądzan
16' Wrzutka z rzutu wolnego, do sytuacji strzeleckiej zdołał dojść Michalik, jednak minimalnie się pomylił
16' Zawodnik Stomilu faulował na własnej połowie
14' Świetny odbiór Matica Zitko na własnej połowie. Obrońca Olimpii popędził z piłką kilkadziesiąt metrów, minął rywali, jednak sędzia dopatrzył się przewinienia
13' Kontratak Olimpii dobrze się zapowiadał, ale zakończył się niecelnym podaniem. Chwilę później grudziądzanie wywalczyli rzut rożny
12' Angielski przejął piłkę w polu karnym rywali, zszedł do środka i oddał strzał, jednak piłka odbiła się od jednego z graczy Stomilu
12' Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale piłka minęła w polu karnym Olimpii kilku graczy. Nie było żadnego zagrożenia
11' Kun minął na skrzydle Michalika i dośrodkował w pole karne Olimpii, gdzie w ostatniej chwili futbolówkę poza linię końcową wybił jeden z grudziądzan. Stomil ma kolejny rzut rożny
9' Złe rozegranie piłki przez graczy Stomilu po rzucie rożnym i wybiciem z piątego metra rozpocznie Wrąbel
9' Goście wywalczyli rzut rożny
8' Bielawski skutecznie zatrzymał Kuna
7' Dobra akcja grudziądza, ale zabrakło decydującego podania
6' Klemenz w kierunku Michalika, ale piłkę wybił jeden z graczy przyjezdnych
4' Grudziądzanie spokojnie rozgrywają piłkę, czekając na błąd rywali
3' Lech uderzał z dystansu, ale ponad bramką strzeżoną przez Wrąbla
2' Warchoł do Angielskiego, który zdecydował się na oddanie strzału sprzed pola karnego. Piłka odbiła się od jednego z obrońców Stomilu
1' Michalik czysto zabrał piłkę atakującemu rywalowi
1' Rozpoczęli grudziądzanie!