Awans się oddalił, Krajna bez szans w Świeciu. Wyniki 19. kolejki A-klasy

Piotr Pubanz
Tomasz Mrugalski (z lewej) w Dąbrowie Chełmińskiej strzelił rywalom aż 5 bramek. Piotr Pubanz
Mecz na szczycie A-klasy nie potoczył się po myśli lidera z Sępólna. Krajna przegrała wysoko w Świeciu z rezerwami Wdy 2:5.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gości, którzy już w 11. min. objęli prowadzenie po rzucie karnym wykonywanym przez Bartosza Burkiewicza, od tego momentu krajanie grali też w przewadze liczebnej, bo sędzia wyrzucił z boiska Jakuba Ratkowskiego. Wydawało się, że mecz ułoży się dla Krajny. Niestety, strata gola i zawodnika podziałała na miejscowych mobilizująco. Wda nie tylko szybko doprowadziła do remisu, ale jeszcze do przerwy zdołała dwukrotnie pokonać Kamila Brysia. W drugiej połowie krajanie natarli na bramkę rywala, stworzyli sobie doskonałe sytuacje bramkowe, jednak piłka mijała bramkę Wdy.

Na domiar złego w 56. min. to gospodarze strzelili na 5:1 i emocje opadły. Wynik meczu ustalił Dominik Bonk. Po tej porażce przewaga krajan zmniejszyła się do dwóch punktów, więc emocje w walce o „okręgówkę” szybko się nie skończą. Pewną wyjazdową wygraną z Victorią Niemcz zanotowała Kamionka Kamień, która na mecz pojechała bez swojego jedynego bramkarza i jednocześnie trenera Karola Sowińskiego. Z konieczności w rolę golkipera wcielił się więc… były trener Kamionki Sławomir Gołąbek, który puścił tylko jednego gola. Koledzy w polu z nawiązką odrobili straty strzelając rywalom aż 8 goli. Pięć z nich było dziełem Tomasza Mrugalskiego, a po jednym dorzucili Mariusz Strumiłło, Dawid Chmarzyński i Dariusz Spica.

Po serii porażek wreszcie radość swoim kibicom sprawili piłkarze z Raciąża. Rawys wygrał 6:2 z Dębem Potulice, a hat tricka w tym spotkaniu ustrzelił Damian Rybacki. Pozostałe gole strzelali Dominik Rybacki, Tomasz Mocek i Grzegorz Glazik. Tucholanka dzielnie broniła się przez 60 minut w Świekatowie w meczu z Falą, ale została przełamana i gospodarze w niespełna 180 sekund zdołali strzelić dwa gole.

Wyniki 19. kolejki Rawys – Dąb 6:2, Wda II - Krajna 5:2, Victoria N. - Kamionka 1:8, Fala – Tucholanka 2:0, Dobrcz – Osielsko 0:2, Start - Victoria K. 1:0, Grom - Dąbrowa Ch. 1:5.

1. Krajna Sępólno 19 49 59-24
2. Wda II/Tor Świecie 19 47 48-17
3. Fala Świekatowo 19 39 38-18
4. Kamionka Kamień 19 39 39-28
5. Rawys Raciąż 19 31 56-48
6. Tucholanka Tuchola 19 27 37-32
7. Victoria Koronowo 19 26 34-32
8. LKS Dąbrowa Chełm. 19 26 34-30