Aż 61 goli w sześciu meczach padło w ten weekend w III lidze pań. Wyniki 3. kolejki ligi kobiet

Piotr Pubanz
Pierwsze punkty w lidze wywalczyły w weekend trzecioligowe piłkarki Fuksa Wielowicz, pokonując na boisku w Szynwałdzie Zjednoczonych Piotrków Kujawski 3:0 (1:0). Gole dla miejscowych strzelały Zuzanna Prasał 2 oraz Oliwia Leszcz. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania. Piotr Pubanz
To niestety niezbyt dobrze świadczy o poziomie niektórych drużyn występujących w tej klasie rozgrywkowej. Ale to działacze zdecydowali przed sezonem o połączeniu III i IV ligi. Czy słusznie? Chyba jest to ze szkodą dla słabszych ekip.

Rekordzistą okazała się Noteć Inowrocław, która 24:0 pokonała AZS Włocławek. Niestety wysokiej porażki na własnym boisku (0:12) doznała też Tucholanka, która uległa rezerwom Gwiazdy Toruń.

TUCHOLANKA TUCHOLA – GWIAZDA II TORUŃ 0:12 (0:6) Bramki: Marta Muszyńska 5, Julia Frelik 2, Ewa Stopińska 2, Daria Gul, Agata Nowacka, Kornelia Borzym. TUCHOLANKA: Piekarska – Benke, Góra, Kaźmierska (31. Pyszka), Lesikowska, Łyczywek, Murawska, Petrus, Rymacka, Zabrocka.

Tucholanki przed tygodniem na wyjeździe pokonały wspomniane wyżej akademiczki z Włocławka. Nic więc dziwnego, że do meczu z Gwiazdą przystępowały pełne nadziei. Tymczasem już w 4. min. przyjezdne rozpoczęły strzelanie, a jako pierwsza do siatki trafiła Marta Muszyńska, która zresztą okazała się najlepszą strzelczynią meczu, pięciokrotnie pokonując Barbarę Piekarską.

Do przerwy torunianki prowadziły 6:0, mając ogromną przewagę nad odmłodzoną drużyną gospodyń. Osamotniona w ataku Kinga Murawska, próbowała co prawda szturmować bramkę przyjezdnych , ale w pojedynkę nie była w stanie nic ugrać. W następnej kolejce tucholanki zagrają w Piotrkowie Kujawskim ze Zjednoczonymi i tam czeka je bardziej wyrównana walka.

FUKS WIELOWICZ – ZJEDNOCZENI PIOTRKÓW KUJ. 3:0 (1:0) Bramki: Zuzanna Prasał 2, Oliwia Leszcz. FUKS: N.Drzewiecka (82. Kluza) – Leszcz (46. P.Drzewiecka), Nicola Sowińska (46. Natalia Sowińska), Gzella, Frąckowiak (55. Theus), Nowak, Nowicka (70. Kaszuba), Prasał, Raźna, Tomczak, Witek (46. Nędzołek).

Chociaż wynik sugeruje łatwe zwycięstwo miejscowych, to podopieczne Marka Grabowskiego musiały sporo się natrudzić, aby wywalczyć komplet „oczek”. Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że rywal nie przyjechał do Szynwałdu na wycieczkę. Fuksiary zostały zamknięte na własnej połowie i upłynęło kilka minut, gdy pierwszy raz przedostały się pod bramkę rywalek. Tam jednak dobrze broniła młodziutka Natalia Zielińska, która skapitulowała dopiero w 30. minucie, po celnym uderzeniu Oliwi Leszcz.

Początek drugiej połowy to kolejne minuty zdecydowanej przewagi Zjednoczonych. Przyjezdne atakowały, ale doskonale spisywała się bramkarka Natalia Drzewiecka, a w obronie brylowały Anna Gzella oraz Nicole Nowak. Przełomowe dla losów spotkania okazało się kilkadziesiąt sekund pomiędzy 64. a 65. min. meczu. Właśnie wtedy dwie akcje bramkami zakończyła Zuzanna Prasał i Fuks zainkasował pierwsze punkty w lidze. W następnej kolejce Fuksiary udają się do Mustanga Wielgie, gdzie o punkty będzie bardzo ciężko.

Pozostałe mecze 2. kolejki. Noteć I. - AZS Włocławek 24:0, Tarpan - Wda/Strażak 0:7, Victoria – Mustang 1:9, Noteć G. – KKP II 3:2.

1. Noteć Inowrocław 2 6 31-0
2. Gwiazda II Toruń 2 6 16-2
3. Mustang Wielgie 2 6 12-1
4. Wda/Strażak 2 6 9-1
5. Fuks Wielowicz 2 3 5-4
6. Noteć Gębice 2 3 3-9
7. Tucholanka Tuchola 2 3 3-12
8. KKP II Bydgoszcz 1 0 2-3