Bolesne pożegnanie Gromu Więcbork z ligą okręgową. Wyniki 30. kolejki

Meczem z bydgoskim Zawiszą gromowcy pożegnali się z „okręgówką”.
Meczem z bydgoskim Zawiszą gromowcy pożegnali się z „okręgówką”. Piotr Pubanz
Ostatni mecze w lidze okręgowej rozegrali w sobotę piłkarze więcborskiego Gromu. Podopieczni Sylwestra Trzósło zostali rozbici w Bydgoszczy przez lidera Zawiszę. Gromowcy tym meczem zakończyli swoją dwuletnią grę w tej klasie rozgrywkowej.

ZAWISZA BYDGOSZCZ – GROM WIĘCBORK 8:1 (3:1) Bramki: Patryk Straszewski 3 (68, 72, 84), Wojciech Ruczyński 2 (21, 64), Patryk Kozłowski (36), Patryk Błażejewicz (45), Adrian Brzeziński (81) - Bartłomiej Kosmela (38). GROM: Kunek - Żychski, Tuński, Lizik, Bilicki (67. Szulc), Błociński, Przybylski, P. Kosmela, Gołaszewski, B. Kosmela, Adamski.

Wysoką porażką z mistrzem ligi okręgowej zakończyli fatalny sezon piłkarze Gromu Więcbork. Na mecz do Bydgoszczy goście przyjechali w mocno przetrzebionym kontuzjami składzie, stąd trudno było liczyć na wyrównaną walkę. Co ciekawe pierwsza połowa nie wyglądała źle.

Faworyt do siatki trafił dopiero po dwudziestu minutach gry, ale przyjezdni po stracie gola próbowali od razu odpowiedzieć i bliscy szczęścia byli najpierw Przybylski, który strzelił tuż obok słupka, a chwilę później Adamski, którego kąśliwe uderzenie z trudem obronił bramkarz Zawiszy Niwiński. Faworyt szybko zareagował i w 36. min. podwyższył prowadzenie, jednak po trzech minutach kontaktowego gola zdobył Kosmela. W drugiej połowie gromowcy dzielnie bronili się do 64. min.

Potem siły opadły i faworyt w ciągu 17 minut pięciokrotnie zdołał pokonać Kunka. - Mogliśmy mecz oddać walkowerem, ale chcieliśmy godnie pożegnać się z ligą – mówił po meczu trener Sylwester Trzósło. – Dla nas przygoda z okręgówką się zakończyła, teraz drużynę czeka mocna przebudowa, aby za kilka lat ponownie móc zagrać w tej klasie rozgrywkowej.

Pozostałe mecze 30. kolejki. Start - Naprzód 4:2, Mustang – Flisak 4:3, Unia – Pomorzanin 1:2, Sportis – Victoria 7:0, Sokół - Radzynianka 2:2, Cyklon – Gryf 3:0 (wo).

15. Gryf Sicienko 28 12 21-71

Iskra Ciechocin wycofała się z rozgrywek po 2. kolejce. Jej wyniki zostały anulowane. Gryf Sicienko wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Oprócz tych drużyn do spadek z ligi okręgowej zaliczyły: Unia Wąbrzeźno, Victoria Lisewo, Grom Więcbork. Awans do IV ligi wywalczyła Zawisza Bydgoszcz i Sportis Łochowo.

Para Szamotulanina Jakub Rój (z lewej) z Jakub Szelągiewicz wygrali w Kamieniu półfinał MP młodzików.

Nad Mochlem młodzicy walczyli o finał Mistrzostw Polski

Zobacz: Rady ratownika medycznego, Krzysztofa Wiśniewskiego, jak przetrwać upały: