GP Polski 2013. Hampel wicemistrzem świata! Wygrana Miedzińskiego!

SZYMON SZAR
Szymon Szar
Wygrana Miedzińskiego w Grand Prix Polski! Adrian Miedziński wygrał rozegrane w Toruniu Grand Prix Polskie 2013. Żużlowiec Unibaksu Toruń w wyścig finałowym okazał się lepszy od Grega Hancocka i Jarosława Hampela. Mistrzem świata został Tai Woffinden. Srebrny medal zwisł na szyi Hampela, a brązowy krążek wywalczył skuteczny w tym sezonie Niels Kristian Iversen.

Polscy kibice liczyli jeszcze, że Hampel jakimś cudem włączy się do walki o złoto. Szanse matematyczne istniały, Polak był drugi w klasyfikacji generalnej Indywidualnych MŚ i tracił do Woffindena 16 punktów, ale ostatecznie niespodzianki nie było. W ostatnim GP tytuł mistrza świata przypieczętował Anglik Tai Woffinden. Z Hampelem spotkał się w piątym biegu, który wygrał, a Polak przyjechał jako trzeci. To zdecydowało o złotym medalu dla Brytyjczyka.

Speedway Grand Prix Toruń 2013: Miedziński wygrywa na MotoArenie. Woffinden mistrzem świata! [ZDJĘCIA]

Srebrnego medalu obecny kapitan biało- czerwonych już jednak wydrzeć sobie nie dał. Brąz powędrował ostatecznie do do Nielsa Kristiana Iversena.

Całe Grand Prix Polski 2013 wygrał torunianin Adrian Miedziński. To pierwsze zwycięstwo tego żużlowca w cyklu Grand Prix. Na podium zawodów w Toruniu także drugi Greg Hancock i trzeci Jarosław Hampel.