Grają kontrolnie przed sezonem. Kolejne sparingi za nami

Piotr Pubanz
Kamionka (na czerwono) uległa w sparingu więcborskiemu Gromowi.
Kamionka (na czerwono) uległa w sparingu więcborskiemu Gromowi. Piotr Pubanz
Regionalne ekipy na poważnie rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Sępoleńska Krajna ma już za sobą drugą grę kontrolną. Beniaminek „okręgówki” tym razem sparował z Gromem Osie, zwyciężają na własnym boisku 4:2 (3:1).

Tym razem podopieczni Bartosza Burkiewicza bardzo dobrze zaprezentowali się w pierwszej połowie. Po przerwie nastąpiły znaczne roszady w składzie i gra trochę siadła. Trener Burkiewicz skorzystał w tym spotkaniu z usług 16 graczy. W gronie tym był m.in. Mariusz Żychski, piłkarz Gromu Więcbork, przymierzany do gry w Krajnie. Zawodnik spisał się bardzo dobrze, wpisując się nawet na listę strzelców.

Pozostałe gole dla krajan strzelali: Kamil Mosek, Maciej Kaczmarek i Łukasz Kozina. Pierwszą grę kontrolną ma za sobą druga drużyna Krajny. Rezerwy zagrały z beniaminkiem A-klasy Cisem Cekcyn, wygrywając 4:3, po dwóch golach Sławomira Suchomskiego i trafieniach Cypriana Błaszczyńskiego oraz Adriana Łodzińskiego. Ciekawą grę kontrolną obejrzeli kibice w Kamieniu, gdzie ich Kamionka podejmowała spadkowicza z ligi okręgowej Grom Więcbork. Dla obu drużyn był to pierwszy mecz sparingowy przed sezonem. W porównaniu z meczami czerwcowymi na boisku dało się zauważyć spore zmiany.

Gości pierwszy raz poprowadził Paweł Mucha, który na stanowisku trenera zastąpił Sylwestra Trzósło, natomiast na czele Kamionki stanął Mateusz Szafrański, zastępując w roli trenera i zarazem bramkarza Karola Sowińskiego. Sporo zmian dało się też zauważyć w składach obu drużyn, w których dominowała młodzież. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Gromu 4:2 (1:1) dla którego gole strzelali Bartek Kosmela, Mateusz Przybylski, Robert Szulc oraz zawodnik testowany.

Dla Kamionki trafiali Tomasz Warmke i Łukasz Tomasz. - Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra – przyznał nowy trener Kamionki Mateusz Szafrański. - Niestety, w drugiej części popełniliśmy zbyt dużo błędów i przegraliśmy mecz. To jednak dopiero początek naszej przygody, jesteśmy po jednym treningu, tak więc wszystko przed nami. Widzę jednak, że mimo straty po sezonie kilku zawodników, pozostali mają potencjał i z pewnością zamieszamy w nowym sezonie A-klasy. Oba zespoły w najbliższy weekend zagrają mecz rewanżowy. Tekst i fot.