Grom coraz bliżej A-klasy. Wyniki 26. kolejki ligi okręgowej

Piotr Pubanz
Piłkarze Gromu (na niebiesko) powoli żegnają się z „okręgówką”.
Piłkarze Gromu (na niebiesko) powoli żegnają się z „okręgówką”. Piotr Pubanz
Po porażce w Wąbrzeźnie piłkarze więcborskiego Gromu są o krok od spadku do A-klasy. Do zakończenia rozgrywek zostały tylko cztery kolejki, ale gracze z Więcborka zmierzą się w nich z mocnymi ligi.

Ligi Okręgowa - 26. kolejka UNIA WĄBRZEŹNO – GROM WIĘCBORK 2:1 (1:0) Bramki: Paweł Mazurowski 2 (34, 85) – Mateusz Tuński (48) GROM: Ajtner - Szulc, Janicki, Lizik (73. Piotrowski), Meyer, P.Kosmela, Przybylski, Słupikowski (43. M.Kosmela), Żychski, Tuński, Błociński (76. Kunek).

Porażka w Wąbrzeźnie najprawdopodobniej odbiera Gromowi cień nadziei na utrzymanie się w lidze. Gromowcy nie dość, że na mecz pojechali bez B.Kosmeli, Adamskiego, Bilickiego i Gołaszewskiego, to zwłaszcza w pierwszej połowie zagrali bardzo słabo i bez wiary w wywiezienie z Wąbrzeźna punktów. Po przerwie było już zdecydowanie lepiej, ale punkty przedłużające szanse na pozostanie w lidze wywalczyli gospodarze. - Do Wąbrzeźna pojechaliśmy po pełną pulę, a niestety wracamy z niczym – ubolewał po spotkaniu trener Sylwester Trzósło. – Pierwszą połowę chłopacy przespali, nie oddając na bramkę rywala strzału. W przerwie doszło do męskiej rozmowy i na boisko wybiegł inny zespół. Szybko co prawda straciliśmy młodziutkiego Marcina Kosmelę, który zobaczył dwie żółte kartki, ale zdołaliśmy wyrównać. Mimo osłabienia zagraliśmy ofensywnie o pełną pulę. Odkryliśmy się, gospodarze mieli sporo okazji do strzelenia gola i w 85. min. wyrwali zwycięstwo.

Pozostałe mecze 26. kolejki. Zawisza – Cyklon 2:1, Mustang – Start 2:2, Sportis – Naprzód 8:1, Promień – Flisak 0:0, Radzynianka – Victoria 4:1, Sokół – Gryf 3:0 (wo).

15. Gryf Sicienko 24 12 21-59

Iskra Ciechocin wycofała się z rozgrywek po 2. kolejce. Jej wyniki zostały anulowane. Gryf Sicienko wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej.