Grom nie poskromił rozpędzonego Mustanga. Wyniki 27. kolejki ligi okręgowej

Piotr Pubanz
Defensorzy Gromu Waldemar Janicki i Andrzej Bilicki (na niebiesko) nie zdołali powstrzymać ostaszewskich snajperów. Piotr Pubanz
Piłkarze z Ostaszewa okazali się za silni dla piłkarzy więcborskiego Gromu, pewnie wygrywając w Więcborku w meczu 27. kolejki ligi okręgowej. Gromowcy nadal zajmują 14. lokatę w ligowej tabeli z małymi szansami na utrzymanie się w lidze.

GROM WIĘCBORK – MUSTANG OSTASZEWO 0:3 (0:1) Bramki: Maciej Dudek 2 (15, 65), Patryk Ciężkowski (60). GROM: Ajtner – Janicki, Meyer, Szyling, Bilicki (Szulc), Żychski, Tuński, P.Kosmela (Piotrowski), B.Kosmela (M.Kosmela), Gołaszewski, Przybylski.

Nie było niespodzianki w Więcborku, walczący o awans do 4. ligi Mustang Ostaszewo nie miał większych problemów z wywiezieniem z Więcborka kompletu punktów. Gromowi należą się jednak pochwały za pierwszą połowę meczu, w której toczyli wyrównany bój z faworytem. Miejscowi często byli przy piłce, często gościli w polu karnym przyjezdnych i stwarzali sobie okazje bramkowe. Najbliższy gola był Żychski, który w idealnej sytuacji strzelił obok słupka, ładnie uderzył Tuński, ale jeszcze lepszą obroną popisał się bramkarz Mustanga, głową próbował też szczęścia Meyer, jednak i tym razem lepszy był golkiper z Ostaszewa.

Goście rzadziej zagrażali bramce Ajtnera, ale ich akcje były niezwykle groźne i po jednej z nich objęli prowadzenie. W drugiej połowie gospodarze byli bliscy wyrównania, jednak piłka po soczystym uderzeniu Kosmeli zatrzymała się na poprzeczce. Odpowiedź gości była niemal natychmiastowa. Wystarczyło pięć minut i Mustang odskoczył Gromowi na trzy gole.

- Pozostał z pewnością duży niedosyt po tym spotkaniu, bo zwłaszcza w pierwszej połowie byliśmy drużyną lepszą – mówił po meczu trener Sylwester Trzósło. – Stwarzaliśmy okazje bramkowe, można powiedzieć, że nasz gol wisiał w powietrzu, a jednak to goście schodzili na przerwę prowadząc 1:0. W drugiej połowie kolejny raz my powinniśmy strzelić pierwsi gola, zabrakło niewiele i natychmiast rywal nas dwukrotnie wypunktował i z chłopaków zeszło powietrze. Zdawaliśmy sobie sprawę z siły ekipy z Ostaszewa, ale po cichu liczyliśmy na niespodziankę i punkty, które pozwoliłyby myśleć jeszcze o pozostaniu w lidze okręgowej. Kolejny mecz Grom rozegra w Kończewicach, ale już wiadomo, że pojedzie tam mocno osłabiony (kartki, kontuzje).

Pozostałe mecze 27. kolejki. Radzynianka – Zawisza 0:2, Pomorzanin – Promień 1:2, Flisak – Sokół 2:1, Naprzód - Unia 4:0, Start – Cyklon 4:1, Gryf - Sportis Łochowo 0:3 (wo).

15. Gryf Sicienko 25 12 21-62

Iskra Ciechocin wycofała się z rozgrywek po 2. kolejce. Jej wyniki zostały anulowane. Gryf Sicienko wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej.