Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jutro Dzień Osób Niepełnosprawnych

(gaz)
archiwum
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w piątek 3 grudnia o godz. 12.00 w sali 145 K-PUW odbędzie się panel dyskusyjny pt.: “Znaczenie i rola systemu orzecznictwa w zarządzaniu problemami osób niepełnosprawnych”. Uczestnicy dyskusji będą mówić o opiece i wsparciu jako zadaniu administracji państwowej, procesie zarządzania niepełnosprawnością i systemie orzecznictwa wobec problemów osób niepełnosprawnych.

W części pn.: “Proces zarządzania niepełnosprawnością – aspekty organizacyjne i metodyczne” głos zabierze Aleksandra Poeplau, Pełnomocnik Wojewody ds. Osób Niepełnosprawnych. Prof. dr hab. Małgorzata Kościelska, psycholog kliniczny, opowie o “Diagnozie niepełnosprawności w wymiarze społecznym i ludzkim”. Udział w jutrzejszym spotkaniu zapowiedział także przedstawiciel Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

W 1992 roku, na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych (1983-1992), Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych ogłosiło dzień 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Od tego czasu minęło wiele lat wytrwałych zabiegów o to, by idea włączenia każdego człowieka z niepełnosprawnością do życia w otwartym społeczeństwie stała się faktem. Wspólnie pracowaliśmy nad uruchamianiem mechanizmów służących poprawie sytuacji tych osób i zapewnieniem im równych szans. Apel Zgromadzenia Ogólnego skierowany do państw członkowskich o zwrócenie szczególnej uwagi na społeczność osób z obniżoną sprawnością zaowocowała licznymi inicjatywami. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych jest jedną z nich. Z tej okazji pragniemy, tak jak każdego roku, porozmawiać o tych sprawach, które wymagają właściwych rozwiązań.
System orzecznictwa w zarządzaniu problemami, jakie niesie z sobą niepełnosprawność jest takim zagadnieniem, który w wymiarze społecznym i ludzkim nabiera coraz większej znaczenia. Właściwe wykorzystanie możliwości tego systemu może przyczynić się do poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych, poprzez wskazanie kierunków oczekiwanej integracji społecznej, obszarów zawodowej aktywności oraz koniecznych form wsparcia. Profesjonalnie przygotowana baza diagnostyczna wraz z systemem monitorującym zapewnia łatwy dostęp do informacji na temat osób niepełnosprawnych. Dzięki analizie danych, które są pozyskiwane podczas procesu orzekania o niepełnosprawności, administracja państwowa uzyskuje rozległą wiedzę na temat potrzeb obywateli, którzy posiadają orzeczenia o niepełnosprawności. Na podstawie prowadzonego monitoringu ograniczeń i dysfunkcji łatwiej jest planować strukturę wydatków oraz
z większym powodzeniem realizować projekty adresowane do określonych grup osób niepełnosprawnych. Znajomość instrumentów wykorzystywanych w procesie zarządzania zasobami ludzkimi może wzmocnić skuteczność osiągania zamierzonych rezultatów. Sieć zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności zabezpiecza w każdym niemal powiecie naszego kraju możliwość właściwej oceny niepełnosprawności, jej skutków i specyficznych potrzeb, jakie za sobą pociąga.
Wiesz coś więcej? Napisz do nas
Poinformuj nas o imprezie
Dodaj swój obiekt do bazy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kujawskopomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto