Kolejny skandal w B-klasie. Mecz w Śliwicach przerwany

Piotr Pubanz
Napastnik Krajny Sławomir Suchomski ustrzelił w Sypniewie kolejnego hat tricka.
Napastnik Krajny Sławomir Suchomski ustrzelił w Sypniewie kolejnego hat tricka. Piotr Pubanz
Źle dzieje się na krajowych boiskach B-klasy. Niemal co tydzień dochodzą głosy o spięciach piłkarzy z arbitrami. Do incydentów dochodzi także w naszym regionie.

Niedawno doszło do takowego w Tucholi z udziałem piłkarza Tarpana Mrocza, a w sobotę podobne zdarzenie miało miejsce w Śliwicach, gdzie sędziowie przerwali mecz w 85. min. z powodu naruszenia nietykalności sędziego przez zawodnika gości. Do tego momentu wynik był remisowy 1:1, a gola dla miejscowych strzelił Wojciech Selka. Wszystko wskazuje na to, że mecz będzie zweryfikowany jako walkower dla gospodarzy.

W grupie pierwszej obyło się bez incydentów, ale i bez większych niespodzianek. Ciekawie zapowiadające się derby powiatu sępoleńskiego pomiędzy Gwiazdą Sypniewo i rezerwami Krajny Sępólno zakończyły się pewną wygraną tych drugich. Kolejny hat trick w tym sezonie zanotował Sławomir Suchomski. Jeszcze lepiej spisał się zawodnik TKP Tuchola Bartosz Remus, który aż pięciokrotnie trafiał do siatki w meczu z Łokietkiem Wierzchucin Królewski. Gospodarze wygrali ten mecz 8:1. Cenną wyjazdową wygraną z Olimpią Wtelno zanotował Fuks Wielowicz i w tabeli plasuje się tuż za współliderami Tarpanem Mrocza i Sokołem Nowy Dwór.

Wyniki B-klasy Grupa 1 – 10. kolejka Gwiazda - Krajna II 1:4 (Suchomski 3, Kaczmarek), TKP – Łokietek 8:1 (Remus 5, Ginter 2, Kuzelak), Olimpia – Fuks 0:2 (Gonerski, Kuligowski), Pionier – Sokół 0:4, Gryf – Tarpan 0:2.

11. Łokietek Wierzchucin 9 6 12-35

Grupa 2 – 9. kolejka Victoria – Wisła N. mecz przerwany w 85. min. przy stanie 1:1 z powodu naruszenia nietykalności sędziego przez zawodnika gości, Wisła G. – Zryw 4:0, Ułani – Tor 1:1, Czarni – Gwiazda 1:1, Strażak – Tęcza 0:0.

1. Wisła Gruczno 9 24 45-7
2. Tęcza Wiąg 9 20 25-9
3. Strażak Przechowo 9 17 26-12
4. Victoria Śliwice 8 16 23-18
5. Wisła Nowe 8 15 17-9
6. Zryw Wielki Lubień 9 10 12-16
7. Gwiazda Bukowiec 9 9 17-15
8. Ułani Dragacz 9 7 12-37