Krajna dopadła rywala w doliczonym czasie. Wyniki 5. kolejki ligi okręgowej [zdjęcia]

Piotr Pubanz
W meczu Krajny (na żółto) z Promieniem emocji nie brakowało do ostatniego gwizdka sędziego. Piotr Pubanz
Nadspodziewanie emocjonujący okazał się mecz 5. kolejki ligi okręgowej pomiędzy Krajną Sępólno i Promieniem Kowalewo Pomorskie. Goście objęli prowadzenie z ewidentnego spalonego już w pierwszej połowie, a ataki miejscowych dały wyrównanie dopiero w doliczonym czasie gry.

KRAJNA SĘPÓLNO – PROMIEŃ KOWALEWO 1:1 (0:1) Bramka: Cyprian Błaszczyński (90+3). KRAJNA: Włoch - Grajczyk, M.Kaczmarek, Hernik, Żychski, K.Mosek, Ostrowski, Burkiewicz, M.Mosek, T.Kaczmarek (Błaszczyński), Rybacki.

Mecz toczył się przy rzęsiście padającym deszczu, który mocno utrudniał grę. Mimo śliskiej murawy, to gospodarze przeważali od początku spotkania. Na przerwę to jednak goście schodzili z przewagą jednego gola, który został niestety strzelony z ewidentnego spalonego. Spalony był co najmniej pięciometrowy i aż trudno zrozumieć, jak ta bramka została uznana. Od początku drugiej połowy krajanie rzucili się do odrabiania strat.

Piłka jednak nie wpadała do siatki. Wraz z upływem czasu w akcje miejscowych wkradał się chaos i zdenerwowanie, a goście grali na czas. Szturm miejscowych jednak nie ustawał i w doliczonym czasie gry Cyprian Błaszczyński, strzałem rozpaczy zdołał umieścić piłkę między nogami obrońcy i bramkarza Promienia. Mimo, że spotkanie trwało jeszcze kilka minut wynik się nie zmienił, ale tuż po golu wyrównującym z boiska wyleciał Mariusz Mosek, który sędziemu bocznemu niepotrzebnie wyartykułował, co myśli o jego sędziowaniu.

- Do momentu straty bramki graliśmy naprawdę nieźle, ale brakowało trochę dokładności i szczęścia. Niestety, w naszej ocenie nastąpił olbrzymi błąd asystenta, który nie zauważył spalonego i niezasłużona bramka dla gości spowodowała nasze zacięcie. W drugiej połowie Promień umiejętnie się bronił, wybijał nas z rytmu, jednak mimo wszystko potrafiliśmy stworzyć 2-3 naprawdę idealne okazje, które jednak nie udało się wykorzystać. Na szczęście w końcówce prosty środek w postaci długich zagrań przyniósł nam wyrównanie i jakże cenny punkt – podsumował mecz trener Bartosz Burkiewicz. W sobotę krajanie zagrają na wyjeździe z Mustangiem Ostaszewo, który w ligowej tabeli plasuje się na 9. miejscu.

Pozostałe mecze 5. kolejki Naprzód – Radzynianka 0:0, Cyklon - Elana II 0:1, Unia S. – Mustang 4:1, Flisak - Wda 0:7, Sokół - Olimpia II 0:4, Start - Unia W. 6:1, Polonia – Pomorzanin 3:1.

1. Polonia Bydgoszcz 5 13 9-4
2. Start Pruszcz 5 12 16-5
3. Wda Świecie 5 12 13-2
4. Elana II Toruń 4 12 9-3
5. Krajna Sępólno 5 10 10-10
6. Olimpia II Grudziądz 5 8 10-5
7. Unia Solec Kujawski 5 7 9-4
8. Pomorzanin Serock 5 7 6-5