Krajna i Rawys za mocni dla rywali. Wyniki 23. kolejki A-klasy

Piotr Pubanz
Fragment meczu Krajny z GLKS Osielsko, w ataku na bramkę gości Mariusz Mosek (na biało). Piotr Pubanz
To była udana kolejka dla lidera A-klasy Krajny Sępólno i Rawysa Raciąż. Obie drużyny łatwo poradzili sobie ze swoimi rywalami. Zaskakuje zwłaszcza wysoka wygrana raciążan z silną Falą Świekatowo. Na tarczy wróciły natomiast z wyjazdów drużyny Kamionki i Tucholanki.

A-Klasa – 23. kolejka

KRAJNA SĘPÓLNO - GLKS OSIELSKO 5:0 (1:0) Bramki: Bartosz Burkiewicz 3, Artur Dądela, Kamil Mosek. KRAJNA: Bryś, Hernik (Twardy), Cieślik (Kaczmarek), Kozina (Borowicz) Grajczyk, K. Mosek, Ostrowski, Burkiewicz, Pastwik (Bonk), Dądela, M. Mosek.

Krajna poczyniła kolejny krok w stronę ligi okręgowej. Wygrała pewnie z ekipą z Osielska, chociaż pełnie umiejętności pokazała po przerwie - Pierwsza połowa tradycyjnie już w naszym wykonaniu była tragiczna – przyznał po spotkaniu trener Bartosz Burkiewicz. – Rozmawialiśmy o tym przed meczem, ale i tak gramy co innego. Ta część meczu należała do gości, chociaż to my prowadziliśmy 1:0. W przerwie padły ostre słowa i na drugą połową wyszedł zupełnie odmieniony zespół. Goście popełnili błąd odkrywając się i od razu zostali skarceni. Po przerwie zagraliśmy tak jak potrafimy i skończyło się wysoką wygraną.

VICTORIA KORONOWO – KAMIONKA KAMIEŃ 5:1 (1:0) Bramki: Mateusz Chrzanowski 3 (19, 67, 90), Damian Stasikowski (51), Oleksandr Ovsiak (90+3) – Dawid Wierzchucki (85). KAMIONKA: Sowiński – Karpacz, Tusznio, Czapiewski, Wierzchucki, Bratz, Grzelka, Łoś, Spica, Szmagliński, Warmke.

Piłkarze z Kamienia mieli spore problemy ze skompletowaniem składu na sobotni wyjazd do Koronowa. Zespół zdekompletowały przymusowe pauzy za kartki, kontuzje, choroby i wesele. Trener Karol Sowiński zdołał jednak uzbierać gołą jedenastkę, która starała się walczyć z Victorią jak równy z równym mimo, że od 31. minuty po czerwonej kartce Spicy przyszło Kamionce grać w osłabieniu.

RAWYS CEO RACIĄŻ - FALA ŚWIEKATOWO 4:0 (2:0) Bramki: Tobiasz Mocek, Patryk Wera, Adrian Pril, Artur Domachowski. RAWYS: Borzyszkowski – A.Wera, Pasiński, M.Pril, P.Wera (85. Schreiber), Dominik Rybacki (79. Glazik), Damian Rybacki, A.Pril (72. D.Pril), Straszewski, Mocek, Manteufel (46. Domachowski).

Piłkarze ze Świekatowa zwykle bardzo dobrze radzili sobie na boisku w Raciążu, jednak w sobotę to gospodarze zupełnie niespodziewanie dominowali praktycznie przez całe spotkanie. Rawys zagrał znakomite zawody, a ich wygrana mogła być zdecydowanie wyższa. Dzięki trzem punktom gospodarze przeskoczyli swojego rywala w tabeli i to oni teraz zajmują trzecie miejsce w lidze.

START WARLUBIE - TUCHOLANKA TUCHOLA 2:1 (0:1) Bramki: Jakub Lewandowski, Michał Kociński – Dominik Fierek. TUCHOLANKA: Wojciechowski - Rostankowski, Reda, Donczyk, Bugaj, Górka (75 Sajdyk), Babiński, Grabowski, Fierek, Kowalski, Pieczka.

Oba zespoły stworzyły dość ciekawe widowisko. Tuż przed przerwą na prowadzenie gości wyprowadził Fierek, ale tuż po przerwie miejscowi wyrównali, a potem strzelili kolejnego gola. Tucholanie próbowali odrobić straty, mieli okazje bramkowe, ale nie udało się ich wykorzystać.

Pozostałe mecze 23. kolejki GLKS Dobrcz - Dąb Potulice 0:4, Wda II - LKS Dąbrowa 4:3, Victoria N. - Grom 2:3.

1. Krajna Sępólno 23 61 73-27
2. Wda II/Tor Świecie 23 59 63-22
3. Rawys CEO Raciąż 23 41 74-54
4. Fala Świekatowo 22 41 41-25
5. Kamionka Kamień 23 40 44-40
6. Victoria Koronowo 23 35 49-38
7. Tucholanka Tuchola 23 31 44-43
8. LKS Dąbrowa Chełm. 23 30 48-43