Nie pozostawili rywalom złudzeń

Łukasz Urbański
Adam Lisewski zdobył dla torunian 15 punktów.
Adam Lisewski zdobył dla torunian 15 punktów. Patryk Młynek
Koszykarze Polskiego Cukru SIDEn Toruń awansowali do kolejne rundy Intermarche Basket Cup. Podopieczni Grzegorza Sowińskiego pokonali w Inowrocławiu miejscową Noteć 71:50.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla torunian. Gracze PC SIDEn-u przez ponad 4 minuty nie pozwolili gospodarzom na rzucenie punktów. Sami w tym czasie zdobyli ich 10. „Twarde Pierniki” kontrolowały przebieg gry na parkiecie i na przerwę udawali się prowadząc 36:20.

Po wznowieniu gry mecz w dalszym ciągu przebiegał pod dyktando torunian, którzy konsekwentnie budowali przewagę. Na początku czwartek kwarty po celnym lay-upie Aleksandra Perki goście prowadzili już różnicą 32 „oczek”. W końcówce SIDEn nieco spuścił z tonu, ale ostatecznie i tak pewnie wygrał 71:50. Na wyróżnienie w zespole Grzegorza Sowińskiego zasłużył Adam Lisewski, który zdobył w całym spotkaniu 15 punktów i zanotował 9 zbiórek.

Noteć Inowrocław - Polski Cukier SIDEn Toruń 50:71 (8:16, 12:20, 9:18, 21:17)

PC SIDEn: A. Lisewski 15, J. Jarecki 10, P. Śmigielski 7, T. Wojdyła 7 (1x3), T. Stępień 6, Ł. Żytko 6 (1), R. Plebanek 6, B. Bochno 6, A. Perka 6, Ł. Wilczek 2, W. Barycz 0