Niespodzianka w B-klasie, lider z Cekcyna przegrał w Wałdowie

Piotr Pubanz
Patryk Mrozik (na biało) przyczynił się do wysokiej wygranej rezerw Krajny nad Gryfem Piaseczno. Piotr Pubanz
Do wielkiej niespodzianki doszło w meczu 15. kolejki B-klasy w Wałdowie, gdzie miejscowy LZS zwyciężył 1:0 lidera Cis Cekcyn. Dla gospodarzy jest to dopiero druga wygrana w lidze.

Piłkarze z Wałdowa jednocześnie przerwali w sobotę znakomitą passę Cisa, 25 kolejnych spotkań bez porażki. Najciekawiej było jednak w Szynwałdzie, gdzie swoje mecze rozgrywa Fuks Wielowicz. Miejscowi podejmowali solidną Gwiazdę Sypniewo. Co ciekawe to goście przez większą część meczu przeważali, jednak punktów nie zdobyli. Spotkanie było emocjonujące, a rozstrzygnęło się w ostatnich minutach gry. Aż 10 goli padło w Sępólnie, gdzie w rezerwy Krajny w meczu derbowym nie dały szans Gryfowi Piaseczno/Skarpa. Dzięki wpadce Cisa, krajanie zmniejszyli stratę do lidera do sześciu „oczek”.

Grupa 1 – 15. kolejka TKP – Kęsowo 1:1 (Karnowski - Szylke), Fuks – Gwiazda 2:1 (Grzeca, Wardziński – Wilczek), Krajna II – Gryf 8:2 (Suchomski 2, Kaczmarek 2, Zieliński, Twardy, Hermann, Mrozik), Wałdowo – Cis 1:0, Sokół – Łokietek 2:3, Kamionka II - Grom II 0:3 (wo).

12. Kamionka II Kamień 15 4 17-45

Kamionka II Kamień Krajeński wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Grupa 2 – 15. kolejka Zryw – Victoria 1:3 (Ciechanowski - Selka 2, Włoch), Gwiazda – Czarni 1:2, Tęcza – Sparta 0:4, Wisła – Ułani 0:2, Struga – Strażak 0:3 (wo).

1. Sparta Przysiersk 13 35 38-9
2. Wisła Gruczno 14 29 33-16
3. Tęcza Wiąg 14 28 32-27
4. Zryw Wielki Lubień 13 25 26-15
5. Ułani Dragacz 14 24 25-17
6. Strażak Przechowo 14 21 25-21
7. Czarni Lniano 14 15 22-27
8. Gwiazda Bukowiec 13 13 11-16