Pierwsza runda okręgowego Pucharu Polski za nami

Piotr Pubanz
Grający trener Krajny Bartosz Burkiewicz (przy piłce) poprowadził swój zespół do wygranej z Łokietkiem. Piotr Pubanz
Z drużyn regionalnych na murawie zaprezentowały się cztery zespoły: Krajna Sępólno (beniaminek V ligi), Rawys CEO Raciąż i Tucholanka Tuchola (A-klasa) oraz Fuks Wielowicz (B-klasa).

Los zdecydował, że ci ostatni podejmowali ekipę z Raciąża. Niespodzianką pachniało do 55. minuty. Właśnie wtedy faworyzowani goście wyszli na prowadzenie. Wcześniej, bo od 14. min. prowadzili gospodarze po celnym uderzeniu Kamila Waniaka. W 37. min. wyrównał Tobiasz Mocek, a potem strzelił na 2:1.

Ogólnie bramkostrzelny napastnik Rawysa skompletował w tym spotkaniu hat trick. Mimo porażki gospodarze zasłużyli na wielkie słowa pochwały, zwłaszcza za swoją postawę w pierwszej połowie. Druga połowa meczu należała już do gości i gołym okiem dało się zauważyć różnice obu ekip w przygotowaniach do sezonu. Dla „Fuksiarzy” było to pierwsze spotkanie przed nadchodzącą ligą. Bez najmniejszych problemów awans do drugiej rundy wywalczyli piłkarze Krajny, gromiąc na wyjeździe Łokietka Wierzchucin Królewski 8:1.

Pierwszoplanową postacią meczu był Bartosz Burkiewicz, który zanotował hat tricka, a dwa gole dorzucił Artur Dądela. Praktycznie ta dwójka oraz Henryk Grajczyk i Damian Rybacki to podstawowi gracze Krajny, którzy zagrali w tym meczu, skład uzupełnili gracze rezerw. Z pucharami pożegnali się natomiast piłkarze Tucholanki Tuchola, którzy mieli za rywala co prawda zespół z ligi okręgowej Pomorzanina Serock, ale porażka na własnym boisku 0:6 nie rokuje dobrze przed zbliżającym się sezonem A-klasy.

Wyniki Łokietek Wierzchucin - Krajna Sępólno 1:8 (0:5) Bramki: Bartosz Burkiewicz 3, Artur Dądela 2, Adrian Łodziński 2, Damian Rybacki. KRAJNA: Włoch, Grajczyk, Janke, Twardy, Lewalski, Błaszczyński (Steinke), Łodzińskim, Rybacki, Dziarnowski, Burkiewicz, Dądela.

Fuks Wielowicz – Rawys CEO Raciąż 1:4 (1:1) Bramki: Kamil Waniak - Tobiasz Mocek 3, Dominik Manteufel. FUKS: Krzeczkowski, Gonerski, Głowacki, Wójcicki, Wiśniewski (Weyna), Koniszewski, Sołtys, Waniak (Mikulski), Klesiński, Dombrowski (Nawrocki), Klimek (Stachowicz).

Tucholanka Tuchola – Pomorzanin Serock 0:6 (0:3).