Porażka za porażką w A-klasie. Wyniki trzeciej kolejki

Piotr Pubanz
Piłkarze więcborskiego Gromu, spadkowicza z klasy okręgowej, doznali kolejnej porażki w rozgrywkach A-klasy. Tym razem na własnym boisku nie sprostali Fali Świekatowo, ulegając wysoko 1:5. Jedynego gola dla miejscowych strzelił Przemysław Kosmela. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania. Piotr Pubanz
Ten sezon w piłkarskiej A-klasie z pewnością nie będzie należał do regionalnych drużyn. Jak dotąd, a minęły już trzy kolejki, Grom Więcbork i Tucholanka Tuchola nie zanotowały jeszcze zdobyczy punktowej.

Rawys Raciąż i Kamionka Kamień mają na koncie po trzy „oczka”, tylko beniaminek z Cekcyna może być zadowolony bo uzbierał ich sześć. Miniona kolejka przyniosła kolejny zawód, bowiem wygrał tylko Rawys, a pozostałe ekipy poniosły porażki. Raciążanie w regionalnych derbach po emocjonującym spotkaniu pokonali 2:1 Kamionkę. Mecz może nie był wybitnym widowiskiem, ale jak na derby przystało, nikt nie odstawiał nogi, no i obie drużyny dążyły do wygranej.

Na gole trzeba było jednak czekać do drugiej połowy. Najpierw do siatki trafił Arkadiusz Domachowski, ale po 10 minutach wyrównał Dawid Kobus. W 70. min. mecz został rozstrzygnięty, a do siatki ponownie trafił Domachowski. Piłkarze z Kamienia mogli i powinni wyrównać, bo ostatnie 10 minut grali w przewadze dwóch graczy, po czerwonych karteczkach dla Tobiasza Mocka i Dominika Rybackiego, ale nie potrafili zmusić do kapitulacji bramkarza gospodarzy. Ciekawie było też w Cekcynie, gdzie spotkały się dwa niepokonane zespoły. Cis podejmował LKS Dąbrowę Chełmińską i uległ rywalowi 2:4.

Podobnie jak w Raciążu i tu gospodarze mecz kończyli w dziewiątkę. Bez większych emocji było natomiast w Tucholi i Więcborku, gdzie gospodarze nie mieli wiele do powiedzenia w konfrontacji z faworyzowanymi rywalami. Tucholanie 0:3 ulegli graczom z Koronowa, którzy już w 4. min. objęli prowadzenie, co pozwoliło im na spokojne kontrolowanie wydarzeń dziejących się na murawie. Jeszcze łatwiej w Więcborku poradziła sobie świekatowska Fala. Goście już do przerwy prowadzili wyraźnie 2:0, a gdy w drugiej połowie boisko za czerwoną kartkę opuścić musiał Patryk Janke, przewaga przyjezdnych była jeszcze wyraźniejsza.

Gospodarze zdołali honorową bramkę strzelić przy stanie 0:4, ale trzeba przyznać, że uderzenie Przemysława Kosmeli z rzutu wolnego, było przepięknej urody. Niestety Grom, spadkowicz z „okręgówki”, doznał trzeciej kolejnej porażki i tylko lepszym bilansem bramkowym wyprzedza Victorię Niemcz, która zamyka ligową tabelę.

A-klasa – 4. kolejka Rawys – Kamionka 2:1 (Domachowski 2 – Kobus), Tucholanka - Victoria K. 0:3 (Zieliński, Chrzanowski, Górzyński), Grom W. – Fala 1:5 (P.Kosmela – Żakiewicz, Brzeziński, Szczukowski, Kapela, Chojnacki) , Cis - LKS Dąbrowa 2:4 (Szulc, Hoffmann – Sarnowski 2, Szugajew 2), Sparta – Start 0:8, Gwiazda - Victoria N. 4:1, Grom O. - GLKS Dobrcz 3:2.

1. Start Warlubie 3 9 14-2
2. Victoria Koronowo 3 9 10-2
3. Fala Świekatowo 3 9 9-2
4. LKS Dąbrowa Chełm. 3 9 9-5
5. Cis Cekcyn 3 6 8-5
6. Grom Osie 3 6 5-5
7. GLKS Dobrcz 3 3 8-6
8. Rawys Raciąż 3 3 6-8