Rawys zatrzymał Falę, to był pogrom. Wyniki 10. kolejki A-klasy [zdjęcia]

Piotr Pubanz
Ciekawie, ale momentami i zbyt nerwowo było w Kamieniu, gdzie Kamionka podejmowała znakomicie dysponowaną w tym sezonie Dąbrowę Chełmińską. Goście do przerwy prowadzili po problematycznym rzucie karnym. W drugiej połowie przyjezdni szybko podwyższyli prowadzenie. Kilka kontrowersyjnych decyzji trójki sędziowskiej przyczyniło się do zaostrzenia gry. W pewnym momencie doszło na murawie do ostrych przepychanek i z boiska wyleciał kapitan gości Dawid Bereza. Mimo osłabienia Dąbrowa potrafiła podwyższyć prowadzenie. Porażka sprawiła, że gracze z Kamienia spadli aż na 11 miejsce w ligowej tabeli. Piotr Pubanz
Dziesiąta kolejka A-klasy przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć. Jednym z nich była wysoka porażka jednego z faworytów ligi Fali Świekatowo w Raciążu.

Rawys rozbił faworyzowanego rywala, wygrywając 7:0, a strzelaninę rozpoczął już w 40 sekundzie gry Tobiasz Mocek. - Fali nie było na boisku, a wynik 7:0 to i tak najmniejszy wymiar kary. Zagraliśmy dobrze do 70 minuty, później nie wiadomo z jakich przyczyn odpuściliśmy – mówił po meczu trener Rawysa Dariusz Hoffmann. Dobrą skutecznością w meczu z Gromem Więcbork popisali się też piłkarze Tucholanki. Gospodarze wygrali przekonywująco 6:1, a goście mecz kończyli w dziewiątkę, bowiem czerwone kartoniki zobaczyli Robert Szulc i Aleksander Lizik. Tucholanka pnie się więc w tabeli i jest już na miejscu szóstym.

Kolejną pechową przegraną 0:1 ponieśli piłkarze beniaminka Cisa Cekcyn, którzy podejmowali bydgoską Gwiazdę. Mecz był wyrównany, ale więcej sytuacji strzeleckich stworzyli sobie goście, którzy zasłużyli na komplet „oczek”.

Wyniki 10. kolejki. Rawys - Fala 7:0 (Dominik Rybacki 2, Rafał Pasiński 2, Tobiasz Mocek 2, Mateusz Pril), Tucholanka - Grom W. 6:1 (Patryk Kaszczyszyn 2, Mateusz Renkiewicz, Krzysztof Budzyński, Wojciech Schroeder, Karol Kowalski - Remigiusz Błociński), Cis – Gwiazda 0:1, Kamionka - LKS Dąbrowa 1:4 (Dariusz Spica – Dawid Sarnowski 2, Dawid Murawski, Dawid Bereza), Start - Victoria N. 6:0, Victoria K. - GLKS 3:0, Sparta - Grom O. 1:2.

1. Victoria Koronowo 10 28 35-8
2. Start Warlubie 10 26 33-8
3. LKS Dąbrowa Chełm. 10 25 35-17
4. Grom Osie 10 17 23-21
5. Gwiazda Bydgoszcz 10 15 18-22
6. Tucholanka Tuchola 10 15 20-18
7. Fala Świekatowo 10 14 23-30
8. Sparta Przysiersk 10 12 24-26