„Senatorki” i „Fuksiary” na zero. To nie była udana kolejka dla zawodniczek

Piotr Pubanz
Nasze dziewczyny, Fuks (w pasy) Tucholanka (na żółto), weekendową kolejkę nie zaliczą do udanych Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA To nie była udana kolejka dla naszych pań grających w trzeciej lidze. Zarówno Tucholanka, jak i Fuks Wielowicz przegrały swoje mecze. Porażki były do przewidzenia, bo regionalne ekipy grały na wyjeździe z silnymi rywalami, ale styl jaki zaprezentowały, daleki był od ideału. Nieco lepiej wypadły „Fuksiary”, które 0:3 uległy w Inowrocławiu miejscowej Noteci. Tucholanka przegrała 0:6 z Mustangiem Wielgie.

NOTEĆ INOWROCŁAW - FUKS WIELOWICZ 3:0 (2:0)
Bramki: Lidia Hoduń, Oliwia Zygmunt, samobójcza. FUKS: Patrycja Niemczyk, Dominika Jasiek, Marta Barton, Paulina Krępeć, Sandra Głąbicka (Natalia Sowińska), Paulina Kozicka, Natalia Drzewiecka, Katarzyna Chylewska, Kinga Nowicka, Anita Brzykcy, Aleksandra Krupa.

Gospodynie przystąpiły do meczu osłabione brakiem trzech podstawowych piłkarek, ale i tak mecz toczył się przy ich znacznej przewadze. Na domiar złego przyjezdne już w 5 min. strzeliły „samobója”, który wprowadził nieco nerwowości do gry. Tuż przed przerwą inowrocławianki podwyższyły prowadzenie, a wynik ustaliły trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie. Kolejnym rywalem „Fuksiar” będzie wicelider Mustang Wielgie.

MUSTANG WIELGIE - TUCHOLANKA TUCHOLA 6:0 (3:0)
Bramki: Paulina Szczepaniak 2, Natalia Wiśniewska 2, Anita Maćkiewicz, Magdalena Żebrowska. TUCHOLANKA: Nikola Wegner - Patrycja Sosna, Kinga Murawska, Wiktoria Niemczewska, Monika Michalska, Oliwia Lesikowska, Dagmara Tomaszewska, Agnieszka Grzempa, Julia Petrus, Katarzyna Pastwa, Karina Zienkiewicz (Agata Kaźmierska).

W sobotnim meczu rozegranym we Włocławku, dziewczęta z Wielgiego od początku narzuciły tucholankom swój styl gry, raz za razem stwarzając sobie okazje do zdobycia bramki. Do dwudziestej minuty udało się „Senatorkom” zachować czyste konto, potem jednak defensywa przyjezdnych się posypała. Do przerwy Mustang prowadził 3:0, praktycznie rozstrzygając losy meczu. Po przerwie tucholanki co prawda starały się zaatakować odważniej, ale stracony w 46. min. czwarty gol odebrał im chęci do gry. W niedzielę podopieczne Marka Zienkiewicza podejmą kolejny zespół z czoła ligowej tabeli Spójnię Białe Błota.

Pozostałe wyniki 21. kolejki.
KKP II – Gwiazda 4:0, Wda/Strażak – Zjednoczeni 1:0, Start – Legia 5:0, Spójnia - WAP 1:6, Unifreeze II – GLKS 0:3 (wo).

Mecze 22. kolejki.
Fuks - Mustang, Tucholanka – Spójnia, WAP – Start, Legia – Strażak, Osielsko – KKP, Gwiazda – Noteć.