Szok w Świeciu, Krajna lepsza od Wdy! Wyniki ligi okregowej

Piotr Pubanz
Rezerwowy do niedawna bramkarz Krajny Jakub Włoch został bohaterem sobotniego meczu w Świeciu. Piotr Pubanz
Jakub Włoch bohaterem! Znakomicie w 4. kolejce ligi okręgowej spisała się sępoleńska Krajna, która wygrała w Świeciu z bezbłędną do soboty Wdą. Krajanie zostali nowym wiceliderem tabeli.

WDA ŚWIECIE – KRAJNA SĘPÓLNO 1:2 (0:2) Bramki: Karol Maliszewski (72) - Dominik Fierek (44), Mariusz Mosek (45+1). KRAJNA: Włoch - Hernik, Borowicz, M. Kaczmarek, Dądela, K. Mosek, Burkiewicz, Ostrowski, Fierek, Rybacki, M. Mosek. Na zmiany: T. Kaczmarek, Bonk, Zieliński, Żychski.

Takiego obrotu sprawy z pewnością nikt się w Sępólnie nie spodziewał. Krajanie jechali co prawda do Świecia jako zespół, który na murawie nie przegrał jeszcze spotkania (walkower za remisowy mecz z Serockiem został przyznany przy zielonym stoliku), ale gospodarze to jeden z głównych faworytów ligi, który w trzech meczach zdobył komplet punktów.

Co ciekawe, goście musieli zmierzyć się z wiceliderem tabeli w osłabionym składzie, bez podstawowych obrońców Łukasza Koziny i Henryka Grajczyka. Początek meczu nie zapowiadał sensacji, bo częściej przy piłce byli gospodarze, stwarzali sobie sytuacje, ale wielkiej krzywdy nie zdołali zrobić rywalowi. Krajanie nastawili się na kontry i w końcówce pierwszej połowy dwukrotnie zaskoczyli miejscowych. Najpierw błąd stopera Wdy wykorzystał Fierek, a po chwili M.Mosek podwyższył prowadzenie.

Tuż po przerwie Fierek mógł ostatecznie odebrać gospodarzom chęci do dalszej gry, ale w sytuacji sam na sam przegrał z bramkarzem Wdy Semrauem. Golkiper miejscowych popełnił z kolei błąd w 62. min. jednak Mosek nie zdołał trafić do siatki. Gospodarze w 72. min. zdołali strzelić kontaktowego gola i od razu poszli za ciosem. Najpierw krajan uratowała poprzeczka, a przy dobitce Wietrzykowskiego świetnie spisał się Włoch, a 5 minut później bramkarz Krajny spisał się jeszcze lepiej, broniąc rzut karny wykonywany przez Maliszewskiego. Piłkarze Wdy do końca meczu szukali swojej szansy na doprowadzenie do remisu, ale defensywa krajan nie popełniła błędu, rewanżując się tym samym świecianom za wiosenną porażkę 2:5 w A-klasie. Gracze z Sępólna wygrywając trzeci mecz z rzędu, niespodziewanie zostali wiceliderem „okręgówki”.

Pozostałe wyniki 4. kolejki Radzynianka – Polonia 1:2, Pomorzanin – Start 0:2, Unia W. – Sokół 5:1, Olimpia II – Flisak 2:0, Promień - Unia S. 1:0, Mustang – Cyklon 4:1, Elana II – Naprzód mecz przełożony.

1. Polonia Bydgoszcz 4 10 6-3
2. Krajna Sępólno 4 9 9-9
3. Start Pruszcz 4 9 10-4
4. Elana II Toruń 3 9 8-3
5. Wda Świecie 4 9 6-2
6. Pomorzanin Serock 4 7 5-2
7. Mustang Ostaszewo 4 6 9-4
8. Olimpia II Grudziądz 4 5 6-5