Te urządzenia pożerają prąd w trybie czuwania. Zobacz, ile to kosztuje

OPRAC.:
Justyna Trawczyńska
Justyna Trawczyńska
Mamy w domy sprzęty elektroniczne, których wyłączenie z prądu nie wchodzi w grę, jak lodówka. Jednak większość sprzętów używamy zdecydowanie rzadziej. A ile z nich wyłączamy z prądu, gdy ich nie używamy? Ze względu na wygodę zostawiamy wiele sprzętów w trybie czuwania, dzięki czemu szybciej je włączmy, gdy potrzebujemy. A ile nas to kosztuje? 

Na kolejnych zdjęciach zobaczcie które urządzenie pożerają prąd w trybie w czuwania i ile można na tym zaoszczędzić >>>
Mamy w domy sprzęty elektroniczne, których wyłączenie z prądu nie wchodzi w grę, jak lodówka. Jednak większość sprzętów używamy zdecydowanie rzadziej. A ile z nich wyłączamy z prądu, gdy ich nie używamy? Ze względu na wygodę zostawiamy wiele sprzętów w trybie czuwania, dzięki czemu szybciej je włączmy, gdy potrzebujemy. A ile nas to kosztuje? Na kolejnych zdjęciach zobaczcie które urządzenie pożerają prąd w trybie w czuwania i ile można na tym zaoszczędzić >>>pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Oszczędzanie prądu, szczególnie teraz będzie miało dla nas duże znaczenie. To zysk dla naszych portfeli i działanie ekologiczne, więc ma same plusy. Postanowiliśmy dla was sprawdzić ile można oszczędzić na rachunku za prąd rezygnując z trybu czuwania w urządzeniach.

Czy warto zostawiać urządzenia w trybie czuwania? Ile płacimy za prąd, kiedy zostawiamy sprzęty w tym trybie? W ostatnim czasie dużo mówi się o oszczędzaniu prądu, oczywiście aktualnie wpływ na to mają wysokie ceny energii elektrycznej i zamrożenie cen prądu do zużycia 2 000 kWh.

Tryb czuwania to tzw. uśpienie urządzenia. Jest ono wyłączone ale gotowe żeby je szybko włączyć za pomocą pilota czy guzika. To popularna funkcja, z której korzysta wielu z nasz dla wygody. A jak się okazuje rezygnując z trybu czuwania może nieźle zaoszczędzić.

Zobacz także: Te urządzenia w domu pożerają najwięcej prądu. Aż tyle kosztuje ich używanie - zobacz wyliczenia

Tryb czuwania w ciągu dnia może sprawić, że za "nie używanie" danego urządzenia zapłacimy więcej niż za faktyczne jego działanie. Dla przykładu telewizor na trybie czuwania jest około 20 godzin w ciągu dobry, a w trybie użytkowania raptem 4 godziny. Często okazuje się, że za używanie telewizora więcej płacimy za czas gdy z niego nie korzystamy!

Są urządzenia, które zaraz po użyciu wyłączamy z prądu, przykładem może być suszarka do włosów, żelazko czy prostownica. Ale inne nieużywane urządzenia też moglibyśmy wyłączać, bo jak się okazuje wiele urządzeń czerpie energię także w trybie czuwania.

Te urządzenia wyłącz z prądu, gdy nie używasz. Wiemy ile zaoszczędzisz!

Odłączanie urządzeń od prądu to również bezpieczeństwo. Dlatego zobaczcie, które sprzęty elektryczne warto odłączać od prądu gdy z nich nie korzystamy. Szczegóły w galerii poniżej:

Jak zbudować dom i się nie rozwieść? Zobacz 3 sposoby NA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kujawskopomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie