MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń: Miasto bogate w zieleń, to miasto naturalnie bogate

(gaz)
gaz
Od 9 do 11 czerwca 2010 r. w Toruniu odbędzie się VI Konferencja Naukowo-Techniczna "Zieleń miejska – naturalne bogactwo miasta". Tegoroczna edycja poświęcona jest zieleni osiedlowej.

Zieleń towarzysząca terenom mieszkaniowym jest bardzo ważnym elementem naszego codziennego krajobrazu. Otacza ona zabudowę zwartą (wielorodzinną, blokową) oraz luźną (indywidualną). Obejmuje również tereny zieleni wydzielonej, towarzyszącej obiektom użyteczności publicznej takim jak: żłobki, przedszkola, szkoły, przychodnie zdrowia, ośrodki sportu oraz tereny zieleni ogólnodostępnej, przeznaczonej dla czynnej i biernej rekreacji, a także komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.
Problematyka wynikająca z konfrontacji potrzeb i możliwości zagospodarowanie współczesnych terenów zieleni osiedlowej będzie przedmiotem wystąpień i dyskusji VI Konferencji “Zieleń miejska – naturalne bogactwo miasta”.
Toruńska konferencja zieleniarska to cykliczna okazja do spotkania naukowców i fachowców zajmujących się utrzymywaniem zieleni w miastach i ogrodnictwem. Konferencja jest przygotowywana profesjonalnie, ma charakter naukowy i cieszy się w Polsce prestiżem jako wydarzenie o wysokim poziomie merytorycznym. Również w tym roku w Toruniu spotkają się przedstawiciele ośrodków akademickich, instytucji i firm zieleniarskich. Organizatorami konferencji są: Urząd Miasta Torunia, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Toruń, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Bydgoszcz, Sekcja Architektury Krajobrazu oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Kopernik. Sekretarzem naukowym konferencji jest prof. Marek Kosmala z Katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, który wygłosi jeden z referatów: "Osiedla ekologiczne – kolejna moda czy konieczność?". Konferencja odbywa się pod patronatem wojewody kujawsko-pomorskiego Rafała Bruskiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego i prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. W programie znajdują się sesje referatowe, dzień terenowy i dzień posterowy. Wszystkie one skupiać się będą wokół takich tematów jak np. Ekologiczno-przestrzenne wskaźniki stosowane w planowaniu
i projektowaniu terenów osiedli mieszkaniowych; Zieleń osiedlowa w planach zagospodarowania przestrzennego Miasta Torunia; Ogrody na dachach budynków mieszkalnych. Ekstrawagancja, czy ekologiczna konieczność?; Zieleń a strukturze osiedla mieszkaniowego nowoczesnego miasta; Wykorzystanie cech biologicznych i plastycznych roślin drzewiastych w kompozycji i pielęgnacji terenów zieleni miejskiej; Dobór roślin i intensywność ich pielęgnacji jako sposób na zachowanie trwałości zieleni osiedlowej; Place zabaw dla dzieci – zieleń i mała architektura czy Rośliny ozdobne w miejscu zabaw, wypoczynku i edukacji najmłodszych – ogrody przedszkolne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kujawskopomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto