Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Siatkarek. Włochy - Polska [ZAPIS RELACJI]

FIAŁ
Gazeta Pomorska/archiwum
Polskie siatkarki straciły szanse na awans do Igrzysk Olimpijskich. W swoim trzecim grupowym meczu turnieju kwalifikacyjnego, który rozgrywany jest w Ankarze, podopieczne Jacka Nawrockiego po tie-breaku przegrały z Włoszkami.

Początek czwartkowego meczu w Ankarze o 18.30.

WŁOCHY - POLSKA 3:2 (25:18, 25:22, 22:25, 19:25, 15:13)

WŁOCHY (trener Marco Bonitta): Orro, Del Core, Guiggi, Diouf, Egonu, Danesi, Sansonna (libero) oraz De Gennaro, Centoni, Ferretti.

POLSKA (trener Jacek Nawrocki): Bełcik, Werblińska, Pycia, Skowrońska-Dolata, Jagieło, Polańska, Maj-Erwardt (libero) oraz Kurnikowska, Efimienko, Tomsia, Krzos (libero), Ganszczyk.

Sędziowie: Karin Zahorcova (Czechy), Ahti Huhtaniska (Finlandia).

V SET
15:13 Guiggi tym razem skończyła atak ze środka.
14:13 Punktowa zagrywka Bełcik.
14:12 Werblińska zaatakowała w aut, ale po wideo weryfikacji sędziowie dostrzegli dotknięcie piłki przez blok rywalek.
14:11 Bardzo mocny atak po skosie Werblińskiej.
14:10 Del Core z lewego skrzydła zaatakowała w boisko. Cztery piłki setowe i meczowe mają nasze rywalki na zakończenie tego spotkania.
13:10 Błąd piłki rzuconej odgwizdany atakującej ze środka Martinie Guiggi.
13:9 Po bloku zaatakowała z lewego skrzydła Werblińska. Marco Bonitta poprosił o przerwę.
13:8 Dobrą serię Włoszek przerwała Efimienko, która skutecznie zaatakowała ze środka.
13:7 Egonu w ataku z szóstej strefy obiła dłonie polskiego bloku. Włochy coraz bliżej zwycięstwa i awansu do półfinału.
12:7 Kiwka w wolną strefę boiska Del Core.
11:7 Także Werblińska na lewym skrzydle nadziała się w ataku na blok rywalek.
10:7 W ataku ze środka z drugiej linii zablokowana Tomsia. Drugą przerwę na żądanie wykorzystał Jacek Nawrocki.
9:7 Po taśmie w boisko atak ze środka Guiggi.
8:7 Po bloku w aut zaatakowała Werblińska.
8:6 Danesi przekroczyła linię dziewiątego metra przy zagrywce.
8:5 Jagieło zablokowana na lewym ataku. Zmiana stron w tie-breaku.
7:5 Bardzo mocny atak Diouf.
6:5 Danesi pomyliła się tym razem w ataku ze środka.
6:4 Tym razem włoska atakująca popsuła swoją zagrywkę.
6:3 Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyty przez Egonu.
5:3 Danesi w ataku ze środka obiła blok Pyci.
4:3 Bardzo mocny atak Jagieło z lewego skrzydła.
4:2 Egonu przedarła się przez dłonie podwójnego polskiego bloku na lewym skrzydle. O przerwę poprosił Jacek Nawrocki.
3:2 Nieudany atak Tomsi.
2:2 Plas w dziewiąty metr boiska Egonu.
1:2 Tomsia przełamała na lewym skrzydle podwójny blok Włoszek.
1:1 Jeszcze raz atakowała Werblińska, ale tym razem pomyliła się.
0:1 Pierwszy atak tie-breaka i punkt dla Polek. Skutecznie z lewego skrzydła Werblińska.

IV SET
19:25 Punkt bezpośrednio z zagrywki Efimienko.
19:24 Guiggi zablokowana przez Werblińską i Pycię. Pięć piłek setowych mają Polki na skończenie czwartego seta i doprowadzenie do tie-breaka.
19:23 Werblińska nie pomyliła się w ataku z lewego skrzydła.
19:22 Diouf tym razem przełamała dłonie podwójnego polskiego bloku.
18:22 Przestrzeliła w ataku także Diouf.
18:21 Del Core ponownie zaatakowała z lewego skrzydła i wyrzuciła piłkę w aut. Marco Bonitta zareagował, prosząc o przerwę.
18:20 Del Core zablokowana na lewym ataku przez Tomsię i Efimienko.
18:19 Skończyła atak ze środka Efimienko.
18:18 Tomsia zablokowana w ataku z szóstej strefy. Przerwa dla Jacka Nawrockiego.
17:18 Kontra Włoszek i Del Core obiła podwójny polski blok na lewym skrzydle.
16:18 Diouf zaatakowała po bloku Polek.
15:18 Nie przebiły piłki w obronie Włoszki na naszą stronę.
15:17 Precyzyjna kiwka Jagieło, ponadto włoskie blokujące dotknęły siatki.
15:16 Zagrywka w siatkę Pyci po przerwie.
14:16 Jagieło jeszcze raz skutecznie obiła dłonie bloku rywalek. Druga przerwa techniczna w secie czwartym.
14:15 Po skosie zaatakowała Jagieło.
14:14 Błąd dotknięcia siatki przez nasze blokujące.
13:14 Ponad blokiem i w boisko zaatakowała Egonu.
12:14 Guiggi popsuła swoją zagrywkę.
12:13 Jeszcze raz Włoszki ze środka - tym razem skończyła atak na kontrze Danesi.
11:13 Guiggi wybiła piłkę po rękach naszego bloku w aut.
10:13 Punktowa zagrywka Bełcik. Przerwa dla Marco Bonitty.
10:12 Atak w aut Egonu.
10:11 Minimalny aut po zagrywce Efimienko.
9:11 Del Core zablokowana, Włoszki w obronie przebiły piłkę poza boisko.
9:10 Atak w dziewiąty metr boiska Werblińskiej.
9:9 Bez bloku z prawego skrzydła zaatakowała Tomsia.
8:9 Kiwka w wolną strefę boiska Del Core.
7:9 Atak po bloku w aut Werblińskiej.
7:8 Błąd piłki niesionej odgwizdany włoskiej rozgrywającej. Pierwsza przerwa techniczna w secie czwartym.
7:7 Tomsia precyzyjnie kiwnęła ze środka z drugiej linii.
7:6 Diouf skuteczna w ataku z prawego skrzydła.
6:6 Popsuta zagrywka Egonu.
6:5 Diouf na lewym skrzydle wybiła piłkę po rękach podwójnego polskiego bloku poza boisko.
5:5 Egonu zablokowana w ataku. Jagieło i Efimienko zatrzymały jej atak z prawego skrzydła.
5:4 Popsuta zagrywka Włoszek.
5:3 Bełcik przekroczyła linię środkową boiska.
4:3 Diouf zablokowana w ataku z drugiej linii. Blok ustawiły Pycia i Tomsia.
4:2 Tym razem Pycia ze środka zaatakowała skutecznie.
4:1 Za nisko wystawiona piłka na środek i Pycia zaatakowała w siatkę. Przerwa dla Jacka Nawrockiego.
3:1 Na lewym skrzydle zablokowana także w ataku Tomsia.
2:1 Włoszki zablokowały atak z lewej strony Werblińskiej.
1:1 Tomsia tym razem zaatakowała po bloku rywalek.
1:0 Tomsia zaatakowała w aut z prawego skrzydła.

III SET
22:25 Tomsia skutecznie zaatakowała z prawego skrzydła.
22:24 Egonu zablokowała atak Tomsi. Trzecia piłka setowa obroniona przez Włoszki, a trener Nawrocki wykorzystał drugą przerwę.
21:24 Drugą piłkę setową obroniły rywalki. Egonu wybiła piłkę po bloku Polek poza boisko.
20:24 Kiwnęła precyzyjnie ze środka Danesi.
19:24 Jagieło przełamała dłonie włoskiego bloku na lewym ataku. Polki mają pięć piłek setowych na skończenie trzeciego seta.
19:23 Mocny atak z lewej strony Tomsi.
19:22 Cztery odbicia po stronie Polek.
18:22 Zagrywka w siatkę Del Core.
18:21 Trzeci punkt z rzędu zdobyły rywalki, które tym razem zablokowały atak Werblińskiej. Zareagował trener Jacek Nawrocki, prosząc o pr