Zadyszka beniaminka, porażka na własne życzenie. Wyniki 11. kolejki ligi okręgowej

Piotr Pubanz
Pod bramką Radzynianki często dochodziło do spięć, ale bramkarz zachował czyste konto Piotr Pubanz
Piłkarze sępoleńskiej Krajny przegrali dość niespodziewanie w sobotę z Radzynianką Radzyń. Jest to druga z rzędu porażka podopiecznych Bartosza Burkiewicza w lidze okręgowej.

KRAJNA SĘPÓLNO – RADZYNIANKA RADZYŃ 0:1 (0:0) Bramka: Mateusz Grodzicki. KRAJNA: Włoch – Grajczyk, Hernik (Lewandowski), Fierek (M.Mosek), Rybacki, Burkiewicz, K.Mosek, Kozina, Kaczmarek, Dądela, Bonk (M.Kaczmarek).

Pierwsza połowa nie zapowiadała, że krajanom nie uda się wywalczyć punktów na własnym boisku. Od początku meczu gra gospodarzy mogła się podobać, dobrze piłkę w środku boiska rozgrywali Mirosław Ostrowski z Kamilem Moskiem, którzy raz za razem wypuszczali w bój szybkich i groźnych napastników. Goście nie zamierzali bronić się od początku spotkania i też próbowali swych szans. Co ciekawe, mimo optycznej przewagi gospodarzy, to przyjezdni mogli prowadzić po 10 minutach gry, ale piłkę zmierzającą pod poprzeczkę cudem wybronił Jakub Włoch. Potem jednak zdecydowanie groźniej było pod bramką przyjezdnych.

Miejscowi zmarnowali przed przerwą co najmniej cztery „setki” i zamiast z pewnym prowadzeniem, schodzili na przerwę przy stanie 0:0. Druga połowa przyniosła dość niespodziewanie gola dla gości. Włoch odbił piłkę przed siebie po kąśliwym uderzeniu zza pola karnego, a najszybciej do niej dobiegł wprowadzony kilka minut wcześniej Mateusz Grodzicki. Od tego momentu krajanie ruszyli do zdecydowanych ataków, ale brakowało im dokładności. Niby gospodarze cały czas posiadali piłkę, ale dochodzili do pola karnego i w bardzo głupi sposób tracili ją.

Wraz z upływem minut ataki stawały się jeszcze bardziej chaotyczne i ani razu tak naprawdę nie udało się poważniej zagrozić bramce Radzynianki, która po jednej z kontr mogła podwyższyć prowadzenie, ale gospodarzom pomógł słupek. W kolejnym meczu krajanie ponownie zagrają na własnym boisku, tym razem z Flisakiem Złotoria.

Pozostałe mecze 11. kolejki Flisak - Unia S. 2:4, Sokół – Cyklon 4:0, Start - Naprzód 4:3, Polonia - Elana II 2:1, Pomorzanin – Mustang 2:1, Unia W. – Promień 5:0, Olimpia II – Wda 0:3.

1. Polonia Bydgoszcz 11 31 31-12
2. Elana II Toruń 10 24 24-12
3. Start Pruszcz 11 24 30-17
4. Wda Świecie 11 24 26-7
5. Krajna Sępólno 11 22 27-20
6. Unia Solec Kujawski 11 20 26-11
7. Pomorzanin Serock 11 16 11-9
8. Radzynianka Radzyń 11 12 12-13